Aktywna tablica – wykorzystanie

program aktywna tablica

program aktywna tablicaTablice interaktywne wykorzystujemy w coraz to nowych dziedzinach życia. Skąd bierze się ich rosnąca popularność? Czy to tylko chwilowa moda, czy rzeczywiście odpowiadają one na jakieś prawdziwe potrzeby? Dlaczego elektroniczna tablica wyposażona w projektor oraz podłączenie do komputera i internetu staje się tak powszechnym narzędziem? Aktywne tablice wykorzystują nie tylko szkoły. Od dawna są one na wyposażeniu wielu firm i instytucji. Przede wszystkim jednak mowa tu o firmach szkoleniowych, marketingowych czy agencjach eventowych, ale korzystają z nich też duże korporacje.

W praktyce, najczęściej jest to sprzęt przydatny podczas wszelkiego rodzaju szkoleń. Jest kompaktowy i mobilny, bo nie wymaga oddzielnego montażu projektora i ekranu w sali. Można go więc wykorzystać w mniejszym pomieszczeniu na warsztatach dla kilku uczestników, lub na stuosobowej sali wykładowej. Łatwo go również przetransportować z jednego miejsca na drugie.

Szczególnie w dużych firmach przydaje się możliwość sprawnego prowadzenia spotkań. Wydatnie pomaga w tym aktywna tablica. Do każdego pomysłu z burzy mózgów można wrócić w dowolnej chwili. W dodatku Wszystkie ostateczne ustalenia, a nawet przebieg dyskusji można potem udostępnić każdemu biorącemu udział w spotkaniu, lub innym osobom, które powinny się z nimi zapoznać.

Z aktywnych tablic chętnie korzystają również firmy lub nawet działy marketingowe. Bardzo często wizja przedstawiona w innowacyjny sposób jest postrzegana dużo lepiej. W dodatku stosując atrakcyjną oprawę graficzną można zaprezentować się jeszcze lepiej.

Nie tylko biznes wykorzystuje interaktywne tablice. Są one coraz popularniejszym wyposażeniem uczelni wyższych. Podobnie jak w salach szkoleniowych, także w murach uniwersytetów ważna jest nie tylko treść, ale i sposób jej przekazania.

Wykładowcy chętnie używają interaktywnych tablic, które ułatwiają im pracę. Zajęcia prowadzone w salach, w których są takie narzędzia, otrzymują dużo lepsze oceny studentów. W dodatku wszystkie elementy prezentacji pojawiające się na tablicy, można udostępnić potem zainteresowanym uczestnikom.

Tego typu tablica pozwala prowadzić ćwiczenia w formie innowacyjnych warsztatów. To już nie tylko zapisane hasła albo wykresy. To cały interaktywny system wzbogacony o odpowiednie aplikacje i animacje ułatwiające studentom przyswajanie wiedzy. Przy pomocy tak zaawansowanego sprzętu można o wiele łatwiej wprowadzić i wyjaśnić nawet skomplikowane teorie naukowe. Porównanie, czy przypomnienie koncepcji z poprzednich zajęć jest banalnie proste, a odpowiednie notatki pojawiają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

W jaki sposób potencjał tablic interaktywnych można spożytkować w edukacji dzieci i młodzieży? Jakie korzyści aktywne tablice dają szkołom? Tak naprawdę są one podobne do tych, które przesądziły o wykorzystani tablic w biznesie i na uczelniach.

Przede wszystkim wszelkie narzędzia interaktywne pomagają przekazywać wiedzę w atrakcyjniejszej formie. To zaś przekłada się na zaangażowanie uczniów i ich wyniki w nauce.

Prozaiczną sprawą jest, większa niż w przypadku tradycyjnych projektorów, wygoda użytkowania. Tablice interaktywne działają równie dobrze w jasno oświetlonym pomieszczeniu jak w półmroku. Jedynym co może przeszkodzić w ich wykorzystaniu jest brak prądu w gniazdku. Pamiętajmy, że innowacyjne wyposażenie to również sposób na przykucie uwagi najlepszych kandydatów. Szkoła, która korzysta z lepszych, bardziej nowoczesnych rozwiązań z pewnością może liczyć na większe zainteresowanie, zarówno ze strony potencjalnych uczniów, jak i ich rodziców.

Świetnym pomysłem jest także użycie takich narzędzi interaktywnych podczas zajęć dodatkowych. Bez względu na to, czy są to zajęcia wyrównawcze dla słabszych uczniów, czy kółka zainteresowań dla tych wybitnie zdolnych. Jedni i drudzy zasługują na to żeby pomóc im zdobywać wiedzę i rozwijać się z wykorzystaniem najlepszych możliwych narzędzi. Takim narzędziem jest dziś m.in. interaktywna tablica.

Żadna szkoła nie może obyć się bez zaangażowania rodziców lub opiekunów swoich uczniów. Tradycyjnym sposobem aby to osiągnąć są regularne spotkania, czyli wywiadówki. Z uwagi na to, że rodzice, tak jak ich dzieci, już dawno przyzwyczaili się do interakcji ze smartphone’ami i tabletami, można to wykorzystać również by zdobyć ich zainteresowanie. Właśnie dlatego warto przemyśleć wykorzystanie aktywnych tablic także podczas spotkań z rodzicami.

Jednak aby wykorzystać wszystkie możliwości systemu informacyjno-komunikacyjnego jakim jest aktywna tablica, trzeba ponieść pewne koszty. Przedsiębiorcy planują dzięki tym tablicom zarabiać większe pieniądze. Szkoły nie za bardzo mogą jednak mieć taką nadzieję. Na szczęście naprzeciw ich potrzebom wychodzi MEN. W ramach programu „Aktywna tablica” szkoły mogą ubiegać się o dofinansowanie takiego zakupu. Program trwa do końca 2019 roku. Każda szkoła może liczyć na kwotę do 14 tysięcy złotych przy wkładzie własnym na poziomie 3,5 tysiąca. W roku 2019 przewidziano dofinansowanie dla 4999 szkół.

POLECAMY

Jeżeli szukasz akcesoria jeździeckie https://www.truerider.eu/ w dobrej jakości i dobrej cenie, to zapraszamy do sklepu jeździeckie www.truerider.eu. Kupisz tam dobrej jakości odzież dla jeźdźców oraz oporządzanie dla koni.