Biżuteria srebrna jako biżuteria ślubna

biżuteria srebrna ślubna

biżuteria srebrna ślubnaW świecie jubilerskim biżuteria srebrna ślubna zajmuje specjalne miejsce. Rzadko zdarzają się okazje tak podniosłe i ważne jak dzień ślubu i wesele. Jej wybór to to jednak niezwykle trudna kwestia. Na szczęście są pewne kryteria, które mogą w tym pomóc.

Zanim przejdziemy dalej, jedna ważna uwaga. Najważniejsza. Biżuteria, którą założysz na swój ślub ma się podobać Tobie. Nie mamie, nie teściom ani nie kuzynką. To Ty jesteś tego dnia najważniejsza. A jeśli tak, to Ty decydujesz o tym, czy biżuteria będzie raczej imponująca, czy skromna, lśniąca blaskiem drogich kamieni, czy jednak stonowana.

Skoro najistotniejszą kwestię już ustaliliśmy, możemy przejść do kilku porad, które pomogą Ci odnaleźć się w świecie biżuterii. Punktem kulminacyjnym tego dnia będzie założenie obrączek. Wcześniej czeka Was jednak piękna ceremonia, podczas której będziesz błyszczeć radością, ale również kolczykami, naszyjnikiem, bransoletką, a może również pierścionkami. Jeżeli chodzi o te ostatnie, to musisz bardzo uważać. Najbezpieczniej będzie po prostu zrezygnować tego dnia ze wszystkich pierścionków poza zaręczynowym oraz obrączką. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie wchodzi to w grę, przypilnuj tego, aby na palcu serdecznym nie było żadnych dodatkowych pierścionków. Na nim mogą znajdować się tylko te dwa wspomniane wcześniej.

Planując biżuterię, w jakiej wystąpisz, nie musisz ograniczać się do przygotowanych przez producentów zestawów. Jasne, kupując gotowy komplet nie musisz się martwić o to, czy kolczyki pasują do naszyjnika. Z drugiej strony czasem nieziemski efekt możesz osiągnąć sama, łącząc pojedyncze elementy w pięknie skoordynowaną całość.

Tego dnia panny młode często pragną olśniewać wszystkich swoim wyglądem. I absolutnie nie ma w tym nic złego. Jednak aby osiągnąć taki efekt warto też przypilnować żeby biżuteria pasowała do Twojej urody. Kształt twarzy, fryzura, a nawet figura czy odcień karnacji. To wszystko ma znaczenie. Nie każdej kobiecie pasują też takie same ozdoby. Wybrać srebro, czy złoto? Z kamieniami, a może bez? W dużej mierze zależy to po prostu od Twojego upodobania. Dlatego każdą biżuterię trzeba przymierzyć i dokładnie się w niej obejrzeć. Przy okazji przypominam, że możesz spokojnie zamówić ją przez Internet, a potem odesłać. Nie ograniczaj się!

Ślubna biżuteria powinna też pasować do sukni, w której wystąpi panna młoda.

Zacznijmy od tego czy suknia jest minimalistyczna czy też ma dużo ozdobników. Jeśli ma zdobienia, może warto dopilnować aby biżuteria była w podobnym stylu. Do prostej sukni możemy dobrać delikatne ozdoby. Wtedy całość będzie wyglądała skromniej. Jednak równie dobrze sprawdzi się bardziej masywna i rzucająca się w oczy biżuteria, która w połączeniu z prostą suknią da ciekawy efekt.

Zanim wybierzesz wymarzony komplet, zwróć uwagę czy suknia nie będzie zakrywała elementów biżuterii. Może się też zdarzyć, że części sukni będą zahaczały o zbyt długie kolczyki. Naszyjnik czy kolia powinny natomiast pasować do kształtu dekoltu. Biżuteria również musi się odpowiednio prezentować. Przy szerszym, bardziej otwartym dekolcie możemy zaszaleć z długością naszyjnika, lub nawet pomyśleć o rozbudowanej kolii. Do mniejszego dekoltu bardziej pasuje krótszy naszyjnik, lub delikatna ozdoba leżąca na sukni.

Co do zasady, nie ma powodu aby podczas ślubu rezygnować z bransoletek. Jedynie jeśli suknia ma długie rękawy, które mogłyby ten element zasłonić, zakładanie bransoletki mija się z celem.

Pewne znaczenie dla wyboru biżuterii może też mieć klimat planowanego wesela. Huczna przyjęcie z dużą liczbą gości i tradycyjnymi poprawinami dobrze komponuje się z robiącą wrażenie kreacją i biżuterią. Podczas kameralnej uroczystości w gronie najbliższych lepiej sprawdzi się bardziej stonowany zestaw. Ponadto zastanawiając się nad biżuterią ślubną, można pokusić się o taki dobór ozdób, aby wykorzystać je nie tylko na tę okazję. Być może już nie cały zestaw, ale niektóre jego elementy przydadzą się podczas balów, czy innych ważnych uroczystości.

Ślub biorą z reguły dwie osoby. Panna młoda i pan młody. Jemu również przyda się odpowiednia na tę okazję biżuteria. Raczej nie chodzi tu o gruby złoty łańcuch, lecz o dyskretną, męską elegancję. Ślubna kreacja pana młodego nie może obyć się bez klasycznej koszuli z mankietami na spinki. A spinki są dostępne w nieskończonej liczbie fasonów. Odradzałbym te bardziej casualowe. Tak wyjątkowa okazja wymaga czegoś specjalnego, wręcz wytwornego. Nieoczywistym dodatkiem będzie przypinka do butonierki. Może być ekstrawaganckim błyszczącym dodatkiem, albo bardziej tradycyjna, z motywem kwiatowym. Nie możemy zapomnieć o zegarku. I chociaż dziś w modzie wolno znacznie więcej niż kiedyś, to jednak na ślubie nie sprawdzi się elektroniczny diver. Postawmy tu na prostotę i minimalizm. Kolejnym niezbyt oczywistym dodatkiem jest spinka do krawata. Przez wiele lat uznawana za coś niemodnego i przestarzałego, dziś wraca do łask. Dlaczego nie spróbować?

Wybór biżuterii ślubnej zarówno dla panny młodej, jak i jej przyszłego męża jest nie lada wyzwaniem. Jednak czas poświęcony na odpowiednie dopasowanie ozdób nie będzie na pewno stracony. To przecież wyjątkowy dzień, w którym chcemy czuć się wyjątkowo.