Czym kierować się podczas wyboru systemu parkingowego?

Rosnące zapotrzebowanie na miejsca parkingowe oznacza, że przybywa nowych parkingów. Oprócz tego coraz częściej instalowane są systemy parkingowe, które poprawiają organizację danego obiektu. Zwiększają także jego atrakcyjność z perspektywy użytkowników. Rozważny inwestor weźmie pod uwagę kwestię systemy parkingowego już na etapie planowanie budowy obiektu. Tylko w ten sposób można zapewnić efektywną optymalizację naszego parkingu. Chcemy przecież, aby swoją funkcjonalnością przyciągał do siebie licznych użytkowników. Kierowcy o wiele chętniej zostawia swój pojazd na zamkniętym płatnym parkingu, jeśli zabezpiecza go odpowiedni system. Nie tylko zaoszczędzą swój czas, szukając wolnego miejsca do parkowania gdzieś indziej, ale zyskują także pewność, że nic nie stanie się ich samochodowi. Montaż takiego systemu parkingowego przełoży się na znaczny wzrost przychodów, generowanych przez dany parking. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnych systemów i wybór właściwego nie jest prostym zadaniem. Jest jednak kilka rzeczy, które warto mieć na uwadze podczas szukania porządnego produktu.

Należy zwrócić uwagę na producenta danego systemu parkingowego

Systemy parkingowe najlepiej kupować bezpośrednio u ich producenta. W ten sposób będzie mógł on łatwy sposób dostosować funkcjonalność systemu parkingowego do specyfiki naszego parkingu. Jest to rozsądna decyzja także ze względu na większe bezpieczeństwo podczas eksploatacji produktu. Współpracując z producentem, będziemy mieli zapewniony szybki dostęp do części zamiennych w razie ewentualnej awarii. Z łatwością kupimy w razie potrzeby wszelki materiał eksploatacyjny. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup najlepiej poświęcić trochę czasu na zebranie informacji na temat firmy, której produktem jesteśmy zainteresowani. Chodzi przede wszystkim o to, od ilu lat funkcjonuje ona na rynku. Przedsiębiorstwa w wieloletnim doświadczeniem są bardziej godne zaufania. Ich kwalifikacje często są poświadczone przez liczne grono zadowolonych klientów, od których można uzyskać referencje. Jeśli pragniemy zainwestować dużą kwotę pieniędzy w system parkingowy, najlepiej wybrać właśnie taką firmę.

Co jeszcze pomoże nam wybrać odpowiedni system parkingowy http://unitrade.com.pl?

Istotną kwestią jest dostępność usług serwisowych oferowanych przez producenta systemu parkingowego. Tylko on jest w stanie zapewnić serwis najwyższej jakości, gdyż dokładnie zna on dany system i używane w nim oprogramowanie. Dobrze by było, gdy ewentualny czas reakcji na zgłoszenie awarii był jak najkrótszy. Zawsze należy sprawdzić godziny dostępności usług serwisowych danej firmy. Chociaż nie bez znaczenia jest to, jakimi funkcjonalnościami charakteryzuje się dany system parkingowy, nie można zignorować jego wyglądu. Powinien idealnie wpasowywać się w architekturę parkingu, na którym jest on montowany. Chodzi między innymi o wygląd szlabanu.

Jaki szlaban sprawdzi się w naszym systemie parkingowym?

Musimy najpierw wybrać pomiędzy szlabanem elektromechanicznym i hydraulicznym. Jeśli przewidujemy dużą częstotliwość użytkowania oraz jego intensywną pracę, niezawodny jest właśnie model hydrauliczny. Używany jest on między innymi na parkingach w dużych centrach handlowych oraz na autostradach. Warto jednak mieć na uwadze, że wysokiej jakości szlaban hydrauliczny wiąże się przeważnie z wyższą ceną niż model elektromechaniczny. W zamian uzyskamy o wiele bardziej wytrzymały system parkingowy. Musimy także wybrać odpowiednią firmę do jego montażu. Nie każde przedsiębiorstwo oferujące montaż systemów parkingowych będzie w stanie zainstalować nam szlaban hydrauliczny.

Jakie rozmiary powinno mieć ramię naszego szlabanu?

Najpierw musimy zmierzyć szerokość przejazdu, który ma zablokować dany szlaban http://unitrade.com.pl/oferta/przestrzen-miejska/szlabany/. Od tego będzie zależała długość ramienia. Jeśli wyniesie ona co najmniej 5 metrów, to będziemy musieli zainwestować w specjalną podpórkę. Może być ona być stała lub ruchoma, czyli taka, która unosi się wraz z ramieniem. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie stałej podpory jako statywu dla fotokomórki. W ten sposób możemy dodatkowo zabezpieczyć obsługiwany przejazd i zapobiec przypadkowemu opuszczaniu szlabanu. Jest to metoda na dodatkowe ulepszenie naszego systemu parkingowego.

Fotokomórka jako element zabezpieczający nasz szlaban parkingowy

Instalacja fotokomórki ma sens przede wszystkim, jeśli dany szlaban znajduje się w miejscu intensywnie uczęszczanym. Przy jego pomocy nie dojdzie do opuszczenia ramienia, jeśli na linii wjazdu znajduje się jakiś pojazd lub człowiek. Typowa fotokomórka składa się z odbiornika i nadajnika. Pomiędzy nimi wytwarzana jest linii ze światła podczerwonego niewidzialna dla gołego oka. W przypadku jej przerwania, system nie opuści szlabanu, ponieważ rozpozna obecność osoby lub samochodu blokującego tę linię. Alternatywnym rozwiązaniem jest zamontowanie lampy ostrzegawczej. Służy ona do sygnalizowania momentu opuszczania ramienia szlabanu. Nie jest to jednak równie skuteczna metoda. Nasz system parkingowy będzie o wiele bezpieczniejszy, jeśli zainstalujemy fotokomórki na każdym szlabanie.