Nasze zespoły kulinarne i dietetyków nieustannie starają się zapewnić jak najlepsze wrażenia klientom. Zarówno pod względem oferowanej żywności, jak i obsługi klienta. Zapraszamy do wypróbowania naszych posiłków.

Niezależnie od Twoich ostatecznych celów dotyczących zdrowia i kondycji, dieta może Ci sporo pomóc. Coraz więcej osób wybiera kompleksowe, pozytywne i strategicznie ukierunkowane plany żywieniowe zamiast modnych trendów dietetycznych. Istnieje coraz większa różnorodność planów żywieniowych. Każdy jest poparty wynikami badań naukowych i rzeczywistymi. Każdy jest zoptymalizowany. W ten sposób pomaga osiągnąć konkretne cele.

Dieta ketogenna

Jest to metoda modyfikowania ciała w ketozę. Jest to stan spalania tłuszczu, aby wykorzystać ketony jako energię. Organizm nie polega tylko na glukozie. Oznacza to, że trening spalający tłuszcz. jednocześnie pomaga w efektywnym regulowaniu poziomu glukozy we krwi. Dzięki temu dieta jest skuteczna w poprawianiu ogólnego stanu zdrowia i sprawności. Sprzyja też osiąganiu zamierzonych celów.

Poprawa funkcji komórkowych jest jednym z konkretnych celów. Niektórzy eksperci twierdzą, że polega na ketozie zamiast energii glukozy może mieć silne działanie przeciwnowotworowe.

Sekret tkwi w procesie przestawienia głównego źródła energii organizmu z cukru na tłuszcz. Takie postępowanie oznacza głodzenie komórek glukozy, dopóki organizm nie zostanie zmuszony do spalania tłuszczu. W ten sposób można wyeliminować większość lub wszystkie węglowodany z diety. Oznacza to również wprowadzenie większej ilości białek i zdrowych tłuszczów do każdego posiłku.

Najważniejsze zalety diety ketogennej

Istnieje kilka korzyści takiej diety. Jest dobra dla osób, które nie mają poważnych problemów metabolicznych.

Taka dieta prowadzi do równowagi hormonalnej. Reguluje tarczycę i zmniejsza wrażliwość pokarmową. Poprawia jakość snu. Inne osoby doświadczały też bardziej kontrolowanych cykli menstruacyjnych, mniejszego stanu zapalnego i skuteczniejszego leczenia tarczycy.

To dlatego, że ketony są potężnym paliwem alternatywnym dla komórek naszego organizmu. Pozwalają zmniejszyć zależność organizmu od glukozy, co jest istotnym czynnikiem w wielu chorobach i przypadłościach. Jednak Twoje ciało zmienia się w ketozę tylko w określonych warunkach dietetycznych.

Lista kontrolna

Jedz nie więcej niż 20 węglowodanów dziennie. Ogranicz się tylko do nieskrobiowych warzyw i je razem z białkiem i tłuszczem.

Ogranicz spożycie białka. Dieta keto (lub niskowęglowodanowa) nie jest dietą wysokobiałkową.

Zwróć uwagę na ilość tłuszczu. Konkretna ilość będzie uzależniona od naszego typu ciała. W razie wątpliwości wybierz mniej węglowodanów i więcej tłuszczu.

Pij dużo wody. To naturalny sposób na tłumienie apetytu. Przy ograniczonej diecie będziesz potrzebował większej ilości wody. A jeszcze więcej, gdy regularnie trenujesz.

Zwracaj uwagę na inne elektrolity. Większe spożycie soli pozwoli uniknąć grypy ketonowej. Jest to zespół nieprzyjemnych objawów, które mogą się pojawić na początku diety.

Jedz tylko wtedy, gdy jesteś głodny.

Skoncentruj się na wszystkim, co jesz. Trzymaj się jedzenia o regularnych porach. W ten sposób zmusisz organizm do większego spalania tłuszczu

Czego unikać?

Wybierając catering dietetyczny, zwracaj uwagę na menu. Unikaj pokarmów bogatych w węglowodany i rafinowane cukry.

Unikaj jakiejkolwiek żywności i napojów, bogatych w cukier. Jedz jak najmniej ciast, napojów gazowanych, a nawet koktajli pełnych cukru.

Unikaj też innych produktów:

  • ziarna i skrobia-zbóż i produktów z pszenicy, makaronu i ryżu,
  • dowolnych owoców, chociaż okazjonalna mała jagodowa przekąska jest jak najbardziej w porządku,
  • roślin strączkowych i fasoli, w tym ciecierzycy, grochu, fasoli, soczewicy,
  • przetworzonych produktów o wysokiej zawartości węglowodanów, np. napojów gazowanych lub o niskiej zawartości tłuszczu,
  • sosów i przypraw, są związane ze złymi tłuszczami i zbyt dużą ilością cukru,
  • każdego rodzaju niezdrowych tłuszczy, od majonezu do oleju roślinnego,
  • alkoholu, który jest często bogaty w węglowodany i zakłóca lub zapobiega ketozie.

 

Trzymanie się planu

Trzymanie się jakiekolwiek diety może być nie lada wyzwaniem. Jednak przestrzeganie diety ketonowej jest szczególnie trudne. Wspomniana grypa ketonowa odnosi się do serii działań niepożądanych. Mogą wynikać z nagłego usunięcia węglowodanów z organizmu. Możemy do nich zaliczyć brak koncentracji, bóle głowy, nudności, osłabienie fizyczne, zaparcia i zawroty głowy. Zazwyczaj ustępują po kilku tygodniach, ale ten czas może być bardzo trudny.

Możesz zmniejszyć niepożądane efekty, zwiększając ilość wody, elektrolitów i soli. Możesz również stopniowo zmniejszać spożycie węglowodanów. W ten sposób zminimalizujesz negatywne skutki uboczne. Twoje ciało będzie wymagać więcej czasu, aby przestawić się na ketozę. Warto powstrzymywać się od jedzenia na 8-10 godzin na początku diety. Wtedy będziemy się lepiej czuć.

Na koniec mniej się stresuj, więcej odpoczywaj i przygotuj odpowiednie posiłki. Zwracaj uwagę na odpowiednie przekąski i posiłki.