Gdzie kupić polisę OCP najtaniej?

Gdzie kupić polisę OCP najtaniej?
OCP przewoźnika
OCP przewoźnika

Gdzie kupić polisę OCP najtaniej? Obecnie coraz więcej firm transportowych decyduje się wykupić ubezpieczenie OCP. Jest to bardzo dobra decyzja, ponieważ polisa ta zabezpiecza przed przykrymi konsekwencjami wypadków czy zdarzeń losowych. Większość firm chciałaby jednak zapłacić jak najmniej za dobrą polisę. OCP przewoźnika – gdzie najtaniej możemy je kupić?

Cena, a jakość

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, ile tak naprawdę możemy przeznaczyć na roczną składkę ubezpieczeniową? W praktyce bowiem ubezpieczenie OCP przewoźnika  kosztuje od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych rocznie. Niemniej jednak różnice pomiędzy najtańszym, a najdroższym ubezpieczeniem, są kolosalne. Najtańsze ubezpieczenia obejmują zwykle tylko najważniejsze szkody, typu pożar czy kradzież. Pamiętajmy jednak, że w praktyce zdarzają się również inne sytuacje losowe, od których warto się ubezpieczyć. Oczywistym jest jednak, że początkujące firmy transportowe będą szukały jak najtańszej polisy. Także i przedsiębiorstwa dłużej działające na rynku mogą chcieć nieco ograniczyć swoje koszty. Aby jednak kupić dobrą polisę, zadajmy sobie jeszcze jedno pytanie. A mianowicie – jakie są nasze oczekiwania i z czego jesteśmy w stanie ewentualnie zrezygnować? Dopiero na tej podstawie możemy przejść do wybierania odpowiedniej dla nas polisy OCP.

Zobacz koniecznie:

Od czego zależy cena?

Gdzie kupić polisę OCP najtaniej?
Gdzie kupić polisę OCP najtaniej?

Przedsiębiorcy powinni wiedzieć, od czego tak naprawdę zależy cena ubezpieczenia OCP. Firmy ubezpieczeniowe nie zdradzają, na jakiej podstawie wyliczają składkę. Niemniej jednak pewne czynniki wpływające na jej wysokość są powszechnie znane. Jak wspomniano wyżej, podstawowe znaczenie ma zakres ochrony ubezpieczeniowej. Chcąc ubezpieczyć towar od licznych szkód, z pewnością zapłacimy więcej. Jeśli zależy nam na jak najniższej składce, to zakres ochrony będzie, niestety, minimalny. Pomimo tego lepiej polisę OCP posiadać, nawet jeśli chroni ona jedynie w ograniczonym stopniu. Wysokość składki zależy również od tego, jak długo firma działa na rynku.

Ubezpieczyciel zakłada, że jeśli firma świadczy usługi już od jakiegoś czasu, to znaczy, że po drodze zdarzało się niewiele wypadków, wskutek których ucierpiałby towar. Dla ubezpieczyciela jest to ważne, ponieważ nie jest on chętny do częstego wypłacania odszkodowań. Nie oznacza to jednak, że początkujące firmy nie mogą wykupić polisy OCP. Mogą, lecz z pewnością zapłacą wyższą składkę. Ubezpieczalnie biorą również pod uwagę stan techniczny samochodów firmowych. Jeśli świadczymy usługi nowymi, zadbanymi autami, to możemy liczyć na niższą składkę. Tutaj ponownie – chodzi jedynie o jak najmniejszą wypadkowość. Pamiętajmy także, że jeśli opłacamy składkę jednorazowo, to będzie ona nieco niższa, niż jeśli opłacimy ją w ratach. To jednak nie wszystko. Niektóre ubezpieczalnie nieco zawyżają cenę polisy jedynie ze względu na swoją markę. O co dokładnie chodzi? Otóż ubezpieczenie OCP jest często wymagane przez przedsiębiorców, którzy chcą zawrzeć umowę z firmą transportową. Dlatego też firmy transportowe mogą pochwalić się, że ubezpieczają towar, a w dodatku u dobrego, zaufanego ubezpieczyciela. Jeśli jednak nie zależy nam na prestiżu, to możemy zdecydować się na ubezpieczenie w mniej znanych ubezpieczalniach. Jest to doskonały sposób na to, aby nieco zaoszczędzić.

OCP przewoźnika – gdzie najtaniej?

Pozostaje pytanie, gdzie możemy kupić ubezpieczenie OCP najtaniej? Generalnie na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zanim zdecydujemy się na konkretną polisę, skorzystajmy z porównywarek ubezpieczeń, w tym właśnie OCP. Takich rankingów jest w internecie sporo. Pomogą one zebrać najlepsze dla nas oferty. Sytuację każdej firmy ubezpieczyciele rozpatrują w sposób zupełni indywidualny. Jedna firma z pewnością otrzyma lepszą ofertę od ubezpieczyciela A, podczas gdy dla drugiej korzystniejsza będzie oferta od ubezpieczyciela B. Tak to właśnie funkcjonuje w świecie ubezpieczeń, nie tylko pod kątem OCP. Pamiętajmy, że OCP przewoźnika nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Jeśli uznamy, że wysokość składki przewyższa nasze możliwości, nie musimy się na nie decydować.

Po pomoc do brokera

Wyniki, które znajdziemy w rankingach ubezpieczeń, nie zawsze będą dla nas satysfakcjonujące. Pamiętajmy, że sama polisa OCP do najtańszych nie należy, jednak czasami możemy wynegocjować lepsze jej warunki. W jaki sposób? Wystarczy skorzystać z pomocy brokera ubezpieczeniowego. Polisa OCP nie jest bowiem standardowym ubezpieczeniem, dlatego często trudno znaleźć dobrą dla siebie ofertę. Jeśli chcemy ubezpieczyć towar, to warto udać się do dobrego brokera. Pomoże on odpowiedzieć na pytanie, gdzie OCP przewoźnika kupimy najtaniej. Podpowie też, jakie warunki musimy spełnić, aby zapłacić nieco mniej.

W dzisiejszych czasach warto zdecydować się na ubezpieczenie OCP. Musimy jednak liczyć się z tym, że jego opłacenie stanowi niemały wydatek dla firmy. Dobrze więc wcześniej przemyśleć, ile maksymalnie może wynosić składka ubezpieczeniowa i na jakiej ochronie tak naprawdę nam zależy. Korzystajmy również z pomocy brokera oraz dostępnych rankingów ubezpieczeń.