Implanty Szczecin

Implanty Szczecin to zdrowy i piękny uśmiech to marzenie chyba każdej osoby, a zwłaszcza osób cierpiących na braki w uzębieniu. Najlepszym sposobem na uzupełnienie braków zębów są w dzisiejszych czasach implanty zębowe. Obecnie odchodzi się od popularnych niegdyś protez na klej, ponieważ nie są one tak komfortowe w noszeniu jak implanty, które w przeciwieństwie do wyjmowanych protez są mocowane na stałe. Implanty zastępują utracone zęby i nie różnią się wyglądem od zębów prawdziwych. W niniejszym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące implantów w Szczecinie. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Implanty Szczecin – czym są implanty zębów i jak o nie dbać?

Implanty zębowe to sztuczne korzenie zęba, które swoim wyglądem przypominają niewielką śrubę, do której jest przymocowana porcelanowa nadbudowa imitująca prawdziwy ząb. Do wykonywania implantów stosuje się najczęściej tytan, który jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. W implantologii stosuje się tylko takie materiały, które wykazują dużą klasę czystości i nie wpływają niekorzystnie na tkanki ciała ludzkiego. Implanty posiadają odpowiednie certyfikaty i są poddawane badaniom oraz testom.

Chcąc utrzymać w dobrej kondycji wszczepione implanty stomatologiczne należy dbać o codzienną pielęgnację zębów, rano, wieczorem, a najlepiej także w ciągu dnia. Warto także stosować minimum 5 razy w tygodniu nici dentystyczne, które pozwalają na dokładne usunięcie płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych. Oprócz tego warto stosować po każdym posiłku płukanki, najlepiej te z apteki, na receptę. Poza domową pielęgnacją zębów, nie należy zapominać o regularnym oczyszczaniu zębów z kamienia nazębnego. Jeżeli będziemy stosować się do tych zaleceń, to możemy mieć pewność, iż będziemy cieszyć się implantami przez długi czas. Niewłaściwa pielęgnacja może bowiem doprowadzić nawet do przedwczesnej utraty implantu. Jeżeli chcemy wstawić sobie implanty zębowe, warto dokonać tego w Szczecinie. W mieście tym bowiem usługi implantologii świadczone są na bardzo wysokim poziomie.

Implanty zębów Szczecin – najlepsza metoda odbudowy braku uzębienia, czyli implanty

Implanty Szczecin
Implanty Szczecin

Implanty zębowe są uznawane przez wiele osób jako bardzo dobra metoda odbudowy uzębienia. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ implanty zębowe niemalże całkowicie wyparły stosowane dotychczas metody uzupełniania braków uzębienia. Dzięki implantom zębowym Pacjenci nie muszą korzystać z sztucznych, wyjmowanych protez zębowych, nawet jeżeli doszło do utraty wszystkich zębów.

W przypadku implantów nie jest również konieczne szlifowanie zdrowych zębów, które ograniczały lukę po utraconym zębie. Zdrowe zęby nie są zatem uszkadzane ani nie muszą być usuwane do zabiegu. Implanty są bardzo estetyczne i trudne do odróżnienia od prawdziwych zębów. Implanty pozwalają na odtworzenie fizjologicznych warunków przenoszenia sił w trakcie spożywania posiłków. Nie zniekształcają także mowy ani artykulacji. Sprawiają, że możemy na na nowo poczuć się tak, jakbyśmy mieli swoje prawdziwe zęby. Implanty gwarantują swobodę i poczucie komfortu. Są idealnym podparciem dla tkanek warg i policzków.

Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest poczucie komfortu w życiu osobistym i zawodowym. Zaawansowane techniki pozwalają na odtworzenie zębów tak, aby pasowały do każdego pacjenta i jego uśmiechu.  Warto wiedzieć, że pozostawienie luk po utracie zębów może doprowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych. Otaczające dziurę zęby mogą na przykład zacząć się przechylać, chwiać i w konsekwencji wypaść. Dzieje się tak dlatego, że nie mają one wtedy odpowiedniego podparcia z jednej strony. Wysoka trwałość oraz odpowiednia jakość implantów pozwala na uzupełnienie brakujących zębów. 

Sposób wszczepienia implantu w Szczecinie

Miejsce pod implant zęba  jest wykonywane z użyciem kalibrowanych wierteł. Po utworzeniu otworu pod implant, zwanego osteotomią, implant zostaje wkręcony w miejsce utraconego zęba. Zostaje on wkręcony w taki sposób, aby nie wywołać przegrzania oraz uszkodzenia kości.

Implanty mają gwintowaną powierzchnię i są czasami określane jako małe tytanowe wkręty. Implanty są umieszczone przez lekarza w kości szczęki pacjenta w miejscu utraconego zęba. W ten sposób odbudowuje się korzeń zęba. Aby jednak w jamie ustnej został odtworzony cały ząb, do implantu jest dokręcana korona protetyczna. Dopiero wtedy można mówić o odbudowie zęba z zastosowaniem implantu. Lekarz stomatolog, który wykonuje wspomniany zabieg, może z użyciem implantów pomóc Pacjentowi zarówno cierpiącemu na braki w uzębieniu, jak i całkowite bezzębie.

Gdzie wykonać implanty zębów w Szczecinie?

Jeżeli chodzi o  Szczecin jest miastem, w którym znajduje się wiele profesjonalnych gabinetów stomatologicznych, które zajmują się ich zakładaniem. Warto wybrać dobry gabinet, w którym pracują stomatolodzy mający wieloletnie doświadczenie w implantologii. Podstawowym i zdecydowanie jednym z najważniejszych warunków gwarancję braku powikłań jest nie tylko dobrze przeprowadzone wszczepienie implantów, ale także stosowanie się do zaleceń lekarza po implantacji. W Szczecinie znajduje się wiele renomowanych gabinetów stomatologicznych, specjalizujących się w zakładaniu implantów. Podkreśla się znaczenie wyboru dobrego gabinetu, w którym pracują doświadczeni stomatolodzy z obszaru implantologii.

Istotnym aspektem jest również świadomość, że sukces zabiegu zależy nie tylko od umiejętności i doświadczenia lekarza, ale także od przestrzegania zaleceń pooperacyjnych przez pacjenta. Artykuł zwraca uwagę na to, że starannie wykonany zabieg implantacji, połączony z odpowiednią opieką po zabiegu, znacząco zwiększa szanse na uniknięcie powikłań. Podkreślona zostaje rola współpracy pacjenta z lekarzem w procesie gojenia i adaptacji do implantów, co jest kluczowe dla długotrwałego sukcesu terapii.