Jak poprawić pozycjonowanie strony

Jak poprawić pozycjonowanie strony

Pozycjonowanie stron internetowych jest to obecnie bardzo ważne zagadnienie, jeżeli chodzi o prowadzenie własnego biznesu. Właściwie dotyczy to każdego rodzaju biznesu. Nie ma obecnie tutaj znaczenia, czy chcemy tak naprawdę prowadzić biznes stricte internetowy, czy faktycznie chcielibyśmy prowadzić na przykład sklep spożywczy. Oczywiście w wielu przypadkach może tak się zdarzyć, że pozycjonowanie ma większe lub mniejsze znaczenie, ale raczej nie możemy mówić o tym, że w jakimkolwiek przypadku jest ono bez znaczenia. Szczególnie dotyczy to takiej sytuacji, kiedy nasza działalność jest prowadzona w miejscu, gdzie jest bardzo duża konkurencja i na przykład takim miejscem, jest miasto Warszawa.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest szczególnie istotne w Warszawie?

Bardzo często można się spotkać z takim stwierdzeniem, że w im większym mieście prowadzimy działalność gospodarczą, tym pozycjonowanie stron www w naszym przypadku jest bardziej istotne. Jest to stwierdzenie prawdziwe i jednocześnie powoduje ono, że również prawdziwe jest stwierdzenie, że najbardziej istotne pozycjonowanie stron jest właśnie w naszej stolicy, czyli w Warszawie. Przede wszystkim mamy tutaj największą konkurencję, czyli można by powiedzieć, że niemalże w każdej dziedzinie działalności gospodarczej, mamy najwięcej konkurentów do tego, aby zdobyć klientów. Sieć internetowa obecnie nie jest to tylko miejsce do tego, aby robić zakupy na przykład w sklepach internetowych, Tak jeszcze było na przykład kilka czy kilkanaście lat temu.  Przede wszystkim przyczyniła się ten tego powszechność smartfonów oraz to, że większość z nas ma w zasadzie cały czas Internet w telefonie. Powoduje to, że niezależnie od tego czy szukamy czegoś stricte w internecie, czy szukamy czegoś w realu, to informacje na ten temat, chcemy znaleźć właśnie internecie. Jeżeli nasza strona w internecie będzie wyświetlać się nisko, najprawdopodobniej nikt nie będzie na nią wchodził, albo jeśli nawet będzie wchodził to tylko i wyłącznie przypadkiem. Dlatego jeżeli chcemy mieć dużo klientów, musimy mieć dobrze wypozycjonowaną w stronę internetową. Jak wspomnieliśmy szczególnie dotyczy to Warszawy oraz innych dużych miast.

W jaki sposób poprawiamy pozycję strony internetowej?

pozycjonowanie-stron-jak-to-dzialaPowiemy sobie teraz o tym, w jaki sposób pozycjonujemy strony internetowe, ale skupmy się na tym nie stricte z technicznego punktu widzenia, tylko opowiemy sobie o tym, w jaki sposób możemy tego dokonać z punktu widzenia osoby, która prowadzi biznes. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to jest wynajęcie firmy, która będzie nam stronę pozycjonować. Druga metoda to pozycjonowanie samodzielne. Pozycjonowanie samodzielne jest oczywiście możliwe, ale będzie się to wiązało z tym, że będziemy musieli na ten cel poświęcić dość sporo czasu. Będziemy musieli również w to zainwestować. Pozycjonowanie strony internetowej nigdy nie jest w stu procentach darmowe. Pewne koszty inwestycyjne będziemy musieli ponieść, a dodatkowo będziemy musieli przyswoić sporo wiedzy, ponieważ pozycjonowanie chociaż w swoich początkach było dość prostym zadaniem, obecnie jest ono dość skomplikowane, szczególnie jeśli chcemy mieć naprawdę dobre wyniki. Z tego powodu skupimy się przede wszystkim w tym punkcie na tym, aby powiedzieć sobie, jakie zalety daje nam pozycjonowanie z wykorzystaniem firmy zewnętrznej.

Przede wszystkim jeżeli wynajmiemy do pozycjonowania firmę zewnętrzną, to możemy liczyć na to, że przez pierwsze dwa lub trzy miesiące, firmy taka będzie nam stronę pozycjonować za darmo. Wiele osób pomyślałoby w tym momencie, że jest to świetna okazja, ponieważ firma nam stronę wypozycjonuje ale po trzech miesiącach zrezygnujemy z jej usług. Tego typu myślenie jak się okazuje nie jest prawidłowe, ponieważ musimy mieć tutaj na uwadze, że jeżeli chcemy utrzymać już wypracowaną pozycję, to musimy to robić w sposób ciągły. Jeżeli zrezygnujemy z usług tej firmy, to być może przez tydzień, dwa lub miesiąc, nasza strona dalej będzie dość wysoko w wynikach wyszukiwania, ale na pewno będzie systematycznie spadać. Więc tak naprawdę musimy cały czas utrzymywać relacje z taką firmą, która będzie się zajmować pozycją naszej strony.

Czy pozycjonowanie strony internetowej jest drogie?

Czytając kilka ostatnich zdań, zapewne wiele osób zaczyna przeliczać, ile faktycznie w przeciągu roku czy na przykład 10 lat prowadzenia działalności gospodarczej, będzie musiało wydać na pozycjonowanie stron internetowych. Jeżeli założymy, że średnio wydaje się na to z wydatkiem od 900 do nawet 1000 czy niekiedy 3000 zł miesięcznie, kwoty które się uzbierają, mogą być naprawdę wysokie. Musimy sobie tutaj powiedzieć o jednej ważnej rzeczy. Tak naprawdę pozycjonowanie strony internetowej to nie jest dodatek, który generuje nam stratę, a przynajmniej nie powinno tak być. Przede wszystkim dobre pozycjonowanie pozyskuje do nas klientów, więc możemy założyć, że na przykład na każdą złotówkę, którą wydamy na pozycjonowanie strony internetowej, będziemy mieć na przykład 100 zł od klientów, którzy trafiają do nas, dzięki temu. W taki właśnie sposób należy do tego podchodzić.