Kim jest trycholog

Kim jest trycholog

Kim jest trycholog i kiedy się z nim zobaczyć? Terminologia – trycholog to termin, z którym spotkaliśmy się nie raz. Nie wiemy jednak dokładnie, z kim ten ekspert miał do czynienia. Jeśli borykamy się z problemem wypadania włosów, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u specjalisty od zmian skóry głowy i nadmiernego wypadania włosów.

To nie jest lekarz

Pamiętaj trycholog to nie lekarz. Trycholog z PLMED Kraków to specjalista, który zajmuje się wyłącznie skórą głowy i włosami. Różni się od lekarza tym, że nie zajmuje się innymi chorobami skóry, które pojawiają się w innych częściach ciała. Zadaniem trychologa jest przeprowadzenie bardzo dokładnej analizy stanu naszej skóry głowy, chorób bezpośrednio związanych ze skórą głowy, cebulkami włosowymi, ustalenie przyczyny wypadania włosów i oczywiście dobranie zindywidualizowanej i odpowiedniej pielęgnacji włosów.

Kiedy powinniśmy udać się do trychologa?

Do trychologa powinniśmy zgłosić się, gdy zauważymy zmiany na skórze, takie jak tłusty materiał zbierający się bezpośrednio pod paznokciami, suche płatki łupieżu, skupiska pryszczy, zaczerwienienie po drapaniu głowy. Następnie pojawia się problem swędzącej głowy lub uczucia przeładowania. Również w przypadku, gdy zaobserwowaliśmy zmianę w ilości wypadania włosów. Trzeba jednak zaznaczyć, że wypadanie włosów to kolejny etap fizjologicznego procesu wymiany włosów. Stare włosy są wypychane przez nowe. Proces ten jest jednak często przyspieszany, zakłócany lub w ogóle nie działa prawidłowo. Nie może prawidłowo funkcjonować z powodu stresu, niedożywienia lub problemów hormonalnych.

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów u kobiet?

W rzeczywistości istnieje wiele powodów, które wpływają na osłabienie i wypadanie włosów u kobiet. Przyczynami mogą być: predyspozycje genetyczne, błędy żywieniowe, stres czy problemy hormonalne. U kobiet zaburzenia hormonalne mogą znacząco wpłynąć na wygląd naszych włosów. Dotyczy to głównie gospodarki hormonalnej, gdzie ważną rolę odgrywają narządy takie jak przysadka mózgowa, tarczyca czy kora nadnerczy. Dlatego kobiety powinny bardzo uważać na swoje hormony żeńskie i męskie, a jeśli zauważą niepokojące objawy, powinny skonsultować się z lekarzem.

Wszelkie zaburzenia hormonalne są również przyczyną łysienia androgenowego lub dziedzicznego. Problemy ze stresem i złe odżywianie mogą nie tylko prowadzić do wypadania włosów, ale także powodować ich łamliwość lub wypadanie. Hormony stresu zwężają tzw. mięśnie okołowierzchołkowe i naczynia krwionośne. Nasze włosy zaczynają słabnąć i wypadać z niedożywionych i pozbawionych tlenu mieszków włosowych. Częste są również przyczyny genetyczne. Chodzi o włosy ciemne, kruche i bardzo kruche, takie jak odziedziczone po rodzicu lub dziadku.

Trycholog Warszawa – ile kosztuje jedna wizyta i ile razy musimy go odwiedzać?

Kim jest trycholog
Kim jest trycholog

Niestety, jeśli chodzi o domowe budżety, często musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Zwykle jest bardzo ograniczony. Dlatego wizyta u specjalisty może nieco obniżyć nasz budżet. Byliśmy więc ciekawi, ile kosztowałaby wizyta u trychologa w Warszawie? W rzeczywistości ceny zmieniają się gwałtownie. Przedział cenowy wizyty u trychologa to od 80 zł do 150 zł. Oczywiście sama kwota zależy też od miasta.

Trycholodzy w Warszawie mogą być nieco drożsi niż ci w mniejszych miejscowościach, ale nie zawsze tak jest. Liczba trychologów w Warszawie zależy również od terminu badania. Wizyta może trwać właściwie tylko dwadzieścia minut, ale może też trwać godzinę, a nawet ponad godzinę. Jednak to, co najbardziej wpływa na cenę, to czy badanie obejmuje ocenę stanu skóry głowy, cebulek, czy też zostanie rozszerzone o dokładny wywiad w celu ustalenia dokładnej przyczyny wypadania włosów.

Jaka jest częstotliwość wizyt? Zasadniczo zależy to od osobistych problemów konkretnej osoby. Czasem wystarczy jedna wizyta, czasem potrzebne są jeszcze 3 wizyty kontrolne. Wizyty kontrolne zazwyczaj odbywają się mniej więcej co pół miesiąca. W niektórych przypadkach musimy zgłaszać się co kwartał do trychologa. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy pacjent decyduje się na tzw. zabiegi trychologiczne. Wtedy częstotliwość wizyt jest zupełnie inna. Zwykle jest to od 4 do 8 wizyt tygodniowo. Ale to także sprawa osobista, więc nie przejmuj się zbytnio.

Kiedy zauważymy problem z dermatologiczną naturą naszych włosów, wiemy, że nie pójdziemy do dermatologa, tylko do trychologa, który jest prawdziwym znawcą tematu.