Kremacja psa. Jak wygląda?

Kremacja psa. Jak wygląda?

Kremacja psa to bardzo mało popularna metoda. W Polsce istnieje zaledwie kilka takich krematoriów dla zwierząt https://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-szczecin/. Dla niektórych osób jest to dziwactwo a dla innych wprost przeciwnie. Jest to szansa na godziwe traktowanie zwłok. I tym samym daje możliwość właścicielowi na pożegnanie się ze swoim czworonożnym przyjacielem. Zwierzę jest istotą żywą i czującą, dlatego też zasługuje na szacunek po śmierci. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jego odejście jest bardzo przykre i ciężko jest się pogodzić ze stratą. Każdy właściciel chce, aby jego przyjaciel odszedł z godnością i pragnie się z nim pożegnać. Dzięki istnieniu krematorium dla zwierząt domowych ciała zwierząt są należycie traktowane.

Jak dokładnie wygląda kremacja psa?

Kremacja psa. Jak wygląda?Kremacja psa odbywa się w bardzo humanitarny sposób. Pamiętaj, że utylizacja to nie to samo, co kremacja. Niektórzy mylą te dwa pojęcia. Różnica jest ogromna. W pierwszym przypadku zwłoki zwierząt są spalane wraz z innymi zanieczyszczeniami, takimi jak strzykawki i zakrwawione rzeczy ze szpitala. Jest to bardzo drastyczny widok. Niestety takie są fakty. W drugim piec krematoryjny jest podobny do tego, którego używa się w przypadku ludzi. Różni się jedynie rozmiarem. W komorze głównej pieca temperatura sięga 850 stopni Celsjusza. W następnej kolejności znajduje się komora dopalania spalin, gdzie temperatura sięga 1300 stopni Celsjusza. Później w kremulatorze rozdrabniane są pozostałości po spalaniu na drobny popiół. Jest to swego rodzaju młynek.

Czas kremacji zwierząt zależy od ich wielkości. Na przykład w przypadku psa o około 30 kilogramów wynosi on około dwóch godzin. Jeśli chodzi o małe zwierzęta domowe, typu królik czy też chomik proces trwa zaledwie 20 minut. Procesem poprzedzającym kremację jest odpowiednie przygotowanie psa. Zwierzaki owinięte są w specjalne całuny. Każdy właściciel psa może pożegnać się ze swoim długoletnim przyjacielem. Jest to bardzo ciężki czas i dlatego też dla wielu osób tak ważne jest godne pożegnanie swojego pupila. Jest to chwila zadumy i wspomnień. Zwłaszcza w przypadku długoletniej przyjaźni. Mnóstwo czasu spędzonego razem sprawia, że tym trudniej jest się pogodzić z tak dotkliwą stratą.

Jakie dodatkowe usługi oferują krematoria zwierząt domowych?

Coraz bardziej społeczeństwo dba o swoich czworonożnych przyjaciół. Kupują im wygodne legowiska, wysokiej jakości karmy i traktują ich jak członków rodziny. Dlatego też tak ważną rzeczą jest ostatnia droga, którą pies pokonuje. Droga na drugą stronę. Psy odchodzą z tego świata w różny sposób. Bywa tak, że są ofiarami nieszczęśliwego wypadku. W takim wypadku ich ciała są uszkodzone, co nie jest przyjemnych widokiem. Zwłaszcza dla właścicieli. W takiej sytuacji krematoria oferują usługi tanatopraksji. Polega to na czynnościach pielęgnacyjnych. Dokładniej mówiąc zwierzak jest myty, czesany, usuwane są ślady wydzielin oraz wsuwa mu się język do pyska. Pozwala to na mniejsze doznania szokowe dla opiekunów. Osoby chcące zobaczyć swojego psa po raz ostatni nie będą doznawać tak traumatycznych doznań. W pewnym stopniu złagodzi to ból powstały po stracie.

Zobacz również:

 

Ile kosztuje kremacja psa?

Cena kremacji psa to wydatek dość spory. Właściwie rzecz biorąc uwarunkowany jest przez dwa istotne aspekty. Po pierwsze czy jest to kremacja zbiorowa czy indywidualna. I po drugie od wielkości zwierzaka. Godne pożegnanie przyjaciela w pierwszym przypadku wynosi około 120 złotych, jednak jest to cena obowiązująca do 10 kg masy ciała. Właściciel nie otrzymuje prochów z wiadomej przyczyny. W drugim cena kremacji psa waha się od 600 zł do około 1000 zł. Tutaj można skremować zwierzaka ważącego nawet powyżej 60 kilogramów. Cena jest zależna od masy ciała pupila, w którą zazwyczaj jest wliczony odbiór zwłok. Oczywiście można dokupić urnę do prochów, które można rozsypać na przykład w swoim ogrodzie lub w innym miejscu. Jest to sprawa indywidualna.

Pies najlepszym przyjacielem

W krematoriach oferowane są różne dodatkowe usługi, które pozwalają na posiadanie pamiątki po psie. Może to być odcisk łapy i/lub pyska na papierze. Oprawienie w ramkę zapewnia Ci posiadanie wspaniałej pamiątki. Jest to bardzo sentymentalne podejście, jednak absolutnie zrozumiałe. Długoletnie obcowanie z psem buduje bardzo silną więź. Wychodzenie na wspólne spacery w każdą pogodę zbliżają do Ciebie psa. Zabawa z dziećmi sprawia i dorosłymi pozostawia miłe wspomnienia. Jego oddanie i wierność sprawia, że staje się on członkiem Twojej rodziny. Jest jak brat lub siostra. Prawdziwy przyjaciel, który był z Tobą na dobre i złe. Bronił Cię, był z Tobą w trudnych chwilach i kochał bezwarunkowo. W zamian nie potrzebował wiele. Mówi się, że pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. Człowiek zawiedzie, oszuka, zdradzi. I nawet się zdarza, że zostawi Cię w potrzebie. Zwierzę jest zawsze, szanuje, kocha. Tak naprawdę jesteś dla niego wszystkim, całym światem. I dlatego też zasługuje na godne odejście z tego świata. Dzięki krematorium dla zwierząt jest to możliwe.