Na czym polega praca trenera personalnego?

Zrzucenie zbędnych kilogramów lub/i piękne wyrzeźbienie sylwetki zawsze wiąże się z ciężką pracą i wieloma wyrzeczeniami. Podejmowanie się takiego wyzwania samodzielnie, bez zewnętrznej pomocy, może się udać, ale … istnieje duże ryzyko, że coś zablokuje nasze wysiłki. Taką przeszkodą może być spadek motywacji, nie odpowiednio wykonywane ćwiczenia lub brak wiedzy na temat właściwie zbilansowanej diety. Wiedzę i wsparcie na każdym z tych pól zapewni nam trener personalny. Jego pomoc może znacznie przyspieszyć efekty naszych wysiłków i sprawić, że osiągniemy je bezpieczną drogą.

Skąd popularność trenerów personalnych?

Najważniejszym powodem, dla którego coraz więcej osób decyduje się korzystać z pomocy trenera personalnego jest wzrost świadomości w społeczeństwie odnośnie takich kwestii jak:
– relacja między dobrym samopoczuciem a aktywnością fizyczną;
– wpływ zbilansowanej diety na zdrowie fizyczne;
– różnorodne rodzaje aktywności fizycznej, dzięki czemu ćwiczenia postrzegane są obecnie jako coś modnego i relaksującego, a nie jako przykra konieczność.

Wszystkie te czynniki sprawiły, że ludzie coraz chętniej poszukują sposobów na poprawę swojej kondycji. Takie czerpanie wiedzy wychodzi znacznie poza filmiki instruktażowe i rady z internetu; rośnie zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę z dziedziny dietetyki, ćwiczeń oraz motywowania się do dalszych wysiłków. Trener personalny to osoba, która oferuje wsparcie w każdej z tych dziedzin.

Trener personalny – pomoc dietetyczna

Nie tylko laicy nie do końca orientują się we wpływie poszczególnych składników pokarmowych na organizm. Również osoby, które od lat trenują, mogą potrzebować na tym polu wsparcia, zwłaszcza jeśli, mimo intensywnych treningów, dalej nie mogą dojść do upragnionej sylwetki. Dobry trener personalny https://studioterapia.pl/treningi-personalne-warszawa/joga/ może pochwalić się szeroką wiedzą na ten temat. Jego pomoc obejmuje edukację i doradztwo żywieniowe. Taki specjalista dopasowuje również optymalną dietę do klienta, biorąc pod uwagę jego: płeć, stan zdrowia, intensywność ćwiczeń, wymarzony cel oraz zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze, których nie może zabraknąć w posiłkach osoby aktywnej. Same ćwiczenia to zdecydowanie za mało, żeby móc odnotować spadek wagi lub zauważyć zarysowujące się pod skórą mięśnie. Trener personalny pomoże nam zaoszczędzić czas, który poświęcają byśmy na samodzielne wyszukiwanie wskazówek żywieniowych. Co również warto dodać, samodzielny research często okazuje się nieefektywny i zdawanie się na wskazówki z internetu częściej bardziej przypomina stosowanie metody prób i błędów niż rozsądne układanie planu żywieniowego.

Motywowanie przez trenera personalnego

Poziom zmotywowania na początku zawsze jest silny. Niestety, z czasem coraz trudniej będzie wytrwać w postanowieniu. Jest to naturalny proces i tego typu spadki energii dotyczą każdego, niezależnie od początkowego entuzjazmu i zmotywowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy z zewnątrz. Wykwalifikowani trenerzy personalni to osoby, które posiadają rzetelną, naukową wiedzę z psychologii motywacji. Dzięki temu mogą zaproponować swoim klientom szereg wskazówek i metod, dzięki którym regularne przystępowanie do treningów będzie mniejszym wysiłkiem psychicznym. Niebagatelną rolę odgrywa również obecność trenera personalnego podczas ćwiczeń. Fakt, że nasze wysiłki ktoś obserwuje, jest dodatkowym motywatorem, żeby dać z siebie sto procent. Co również ważne – specjalista tak dobiera trening, aby ćwiczenia nie były monotonne, co również wpływa na poziom zaangażowania krótkotrwałego i długotrwałego.

Ćwiczenia pod okiem trenera personalnego

Nie należy również zapominać o specjalistycznej wiedzy specjalisty w zakresie ćwiczeń. Trener to źródło informacji, za którymi stoją lata doświadczenia. Często zdarza się, że samodzielnie ćwiczenia są wykonywane w nieprawidłowy sposób. To niekorzystne z dwóch powodów. Po pierwsze – złe ułożenie ciała może powodować kontuzje, mikrouszkodzenia i przeciążenia, a to wiąże się z dolegliwościami, takimi jak ból, a w skrajnych przypadkach – z poważniejszymi kontuzjami. Po drugie, nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia przynoszą gorsze efekty. Wiele zależy bowiem od napięcia mięśni, ułożenia poszczególnych części naszego ciała w stosunku do siebie i prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń. Pod czujnym okiem trenera, wykluczymy błędy i zyskamy pewność, że nasze wysiłki są bezpieczne i efektywne. Warto wspomnieć również o tym, że trener personalny dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń do naszego stanu zdrowia, wad postawy i innych chorób.

Jak widać, pomoc trenera personalnego https://studioterapia.pl/treningi-personalne-warszawa/powrot-do-formy-po-ciazy-i-treningi-dla-mam/ to kompleksowe działania nakierowanie na zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności każdego treningu oraz dobranie diety, która dodatkowo podbije rezultaty ćwiczeń. Proces gubienia kilogramów i rzeźbienia sylwetki pod okiem specjalisty zapobiega nie tylko kontuzjom i pogorszeniu się stanów chorobowych, ale przeciwdziała też efektowi jojo. Można więc zakładać, że popularność tej profesji będzie rosła wraz z dalszym wzrostem świadomości społeczeństwa odnośnie zdrowego, zbilansowanego trybu życia.