Prywatny detektyw i jego praca. Czym właściwie się zajmuje?

Detektywi

Usługi detektywistyczne

Współczesny obraz usług detektywistycznych jest trochę zakłamany poprzez wiele obecnych w telewizji programów o tematyce detektywistycznej. Detektywom przede wszystkim zależy na poufności, rozgłos i szum medialny niemal zawsze działa na ich niekorzyść. Jednak oprócz wad tego typu programów telewizyjnych, mają one także swoje zalety, ponieważ dzięki nim, coraz prężniej rozwija się ta branża w naszym kraju. Coraz więcej osób korzysta z usług detektywistycznych w celu rozwiązania konkretnych spraw. Czym tak naprawdę zajmują się detektywi i w jakiej sprawie można się do nich zgłosić, piszemy poniżej.

Detektywi
Usługi detektywistyczne

Spory rodzinne i alimentacyjne

Istnieje wiele przypadków, kiedy ojciec dziecka nie posiada do końca pewności co do słuszności stwierdzenia, że to właśnie on jest zobowiązany do łożenia na utrzymanie dziecka. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług detektywistycznych w celu:

 • wykonania testów DNA, zwłaszcza jeśli ich wykonanie jest utrudnione
 • potwierdzenia ewentualnych niejasności związanych z pokrewieństwem danego mężczyzny z dzieckiem.

Dowody zebrane w ten sposób, są pełnoprawnym dowodem w ewentualnym procesie potocznie nazywanym procesem o ustalenie ojcostwa

Sprawy rozwodowe

Nawet największa miłość potrafi się kiedyś skończyć, nieprzyjemnym przypadkiem jest sytuacja, kiedy powodem rozpadu związku jest zdrada lub jej podejrzenie, dlatego z usług detektywistycznych często korzystają osoby, nie mają do końca pewności co do wierności swoich partnerów, czy też chcą zebrać obciążające go dowody, które pozwolą w sadzie orzec o ich winie rozpadu związku małżeńskiego. W takich sytuacjach detektywi świadczą usług:

 

 • ustalenia osób, z którymi partner/partnerka się spotyka w celu zdrady danej osoby
 • zebraniu dowodów potwierdzających podejrzenia (zdjęcia, nagrania itp.)
 • ustalenie miejsca spotkań, ewentualnych dat spotkań i tym podobnych

 

Dodatkowo niektóre biura detektywistyczne ściśle współpracuje z kancelariami adwokackimi, które pomagają i doradzają w trakcie całego procesu rozwodowego. 24detektyw.pl Wrocław detektyw to strona WWW, gdzie znajdziemy ciekawą ofertą usług detektywistycznych.

Poszukiwanie osób

Jest to chyba jedna z najbardziej popularnych usług detektywistycznych. Nie raz detektywi pomogli w odnalezieniu zaginionych osób, czy też porannych dzieci. Często praktyka jest także poszukiwanie wcześniej nieznanych członków rodzin, zwłaszcza w przypadku osób porzuconych w młodym wieku przez biologicznych rodziców Zgłaszając się do detektywów w tej sprawie można liczyć z ich strony na:

 • poszukiwanie osoby w celu ustalenia jej miejsca pobytu, po zaginięciu, lub wyjechaniu jej bez pozostawienia kontaktu.
 • ustalenie faktów na temat wcześniej nieznanego członka rodziny, odnalezienie go, ustalenie miejsca pobytu i ewentualnej chęci spotkania
 • ustalenie także miejsca pochówku zmarłej osoby
 • a także poszukiwanie zaginionej osoby

Tego typu sprawy, są bardzo trudne do przeprowadzenia, najczęściej ze względu na ich emocjonalny charakter, jednak profesjonalne biura detektywistyczne nie powinny mieć z nimi żadnego problemu. Jeśli posiadasz podejrzenia, że twoje rozmowy mogą być podsłuchiwane, lub w miejscu, w którym przebywasz może znajdować się ukryta kamera, usługi detektywistyczne pomogą rozwiać wszelkie twoje wątpliwości. Detekcja w samodzielny sposób specjalistycznego sprzętu szpiegowskiego jest skomplikowanym zadaniem, a jeśli nie jest ona rozmieszczona przez amatorów, jest często niemożliwa do wykrycia bez specjalistycznego kosztownego sprzętu, dlatego warto skorzystać w tym celu właśnie z pomocy detektywów, którzy przeprowadzają Tego typu poszukiwania w:

 • biurach, zarówno na zlecenie pracodawcy, jak i pracowników, gdyż żadna z tych osób nie może bez zezwolenia podsłuchiwać żadnych osób na terenie biura. Niestety tego typu przypadki zdarzają się dość często, na szczęście można je wyeliminować przy pomocy detektywów.
 • mieszkaniach, prywatne mieszkania powinny być oaza spokoju, dlatego w razie jakichkolwiek podejrzeń warto zainwestować w takie usługi detektywistyczne
 • komputerach, telefonach, rozwój technologii pozwolił na podsłuchiwanie i zdalne śledzenie osób bez żadnego wysiłku, przecież niemal każdy posiada przy sobie zawsze telefon komórkowy, który jest najczęstszym źródłem podsłuchów.
 • autach, zlokalizowanie danej osoby poprzez moduł GPS zamontowany w aucie jest często praktyka złodziei, którzy mają pewność, że właściciel, domu lub mieszkania nie zjawi się w nim w trakcie rabunku, dlatego warto nawet profilaktycznie, kontrolować czy nie jesteśmy podsłuchiwani i lokalizowani we własnym samochodzie.

Dlaczego warto korzystać z usług detektywistycznych? Ponieważ osoby pracujące w takich miejscach to fachowcy, którzy zapewniają dyskrecję i rzetelne wykonanie powierzonego zadania. Co więcej, są to osoby postronne, które nie są najczęściej podejrzewane o na przykład zbieranie informacji o danej osobie. Uprawnienia kwalifikowanych detektywów, są także bardzo często o wiele wyższe, niż przeciętnego Kowalskiego. Dobrej jakości biura detektywistyczne, świadczy także usługi poradnictwa w wielu problematycznych sprawach.