Sardynia przewodnik

Sardynia przewodnik: Sardynia do włoska wyspa leżąca na morzu Śródziemnym i cechująca się ponad 130 słonecznymi dniami w roku, szczególnie w ciepłych, a nawet gorących miesiącach letnich. Dzięki temu ma wszelkie powody do dumy ze swojego klimatu. Podczas planowania wakacji, warto najpierw zapoznać się bliżej z Sardynią, przewodnik doskonale spełnia to zadanie, dzięki temu można będzie bezpiecznie i przyjemnie podróżować po tej niezwykłej wyspie.

Miasta Sardynii w przewodniku turystycznym

Cagliari – metropolia nad Morzem Śródziemnym

Ciesz się urokiem śródziemnomorskiego miasta portowego, spaceruj wąskimi uliczkami starego miasta, poznaj jego historię w kościołach, muzeach i stanowiskach archeologicznych.

Sassari – miasto handlowe z tradycjami

Ludzie żyją tutaj, podobnie jak na kontynencie, utrzymując niezależność wyspy. Wspaniała katedra, tętniący życiem Piazza d’Italia, Corso Vittorio Emanuele i oczywiście Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne to główne atrakcje miasta.

Alghero to nadmorski kurort

Wędrówka krętymi uliczkami zabytkowego centrum, spacery śladami kultury katalońskiej czy degustacja przysmaków z homarów w małej trattorii, życie turystyczne w Alghero toczy się pełną parą.

Nuoro, miasto Grazia Deleddy (włoska powieściopisarka)

Podążając śladami słynnej pisarki, jest również interesujące dla tych, którzy nie znają jej twórczości. Noblistka Grazia Deledd w swojej prozie opisała nie tylko życie i obyczaje Sardynii, ale także odsłoniła przed czytelnikiem duszę swego ludu.

Wakacje z dziećmi na Sardynii w przewodniku turystycznym

Sardynia przyciąga ogromną liczbę turystów dzięki pięknej plaży z białym piaskiem i niezwykłemu lazurowemu morzu Śródziemnemu, o którym marzy każdy urlopowicz. Należy zauważyć, że Włosi są nie tylko szaleńczo zakochani w swojej wyspie, ale z pewnością są z niej dumni. Każda plaża jest piękna na swój sposób, ale są takie, na których wygodnie jest wypoczywać nawet z dziećmi. Opisując Sardynię w przewodniku, autor wyjaśnia, gdzie i dlaczego wybrać się z małymi wczasowiczami.   

Jedną z plaż rodzinnych jest Porto Giunco, jest tam biały piasek i niesamowicie czysta woda. Główną cechą tej plaży jest również obecność jeziora z różowymi flamingami. Gniazdują tam zwykle w czerwcu, więc jeśli w tym czasie wybierzesz się na rodzinny wypoczynek, będziesz miał szczęście podziwiać te piękności. Plaża wyróżnia się długą linię brzegową, dlatego nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do opalania. Wczasy z dziećmi wymagają odpowiednich miejsc do zakupu posiłków. Na plaży Porto Giunco jest wiele kawiarni z nie tylko smacznym, ale również zdrowym jedzeniem. To miejsce wprost stworzone dla rodzin z dziećmi. Oczywiście nie w te dni, kiedy tu jest wietrznie, a na morzu są fale. Po obu stronach plaży znajdują się ogromne głazy, na których można zrobić doskonałe zdjęcia rodzinne.

Sprawdź koniecznie:

Plaże dla rodzin z dziećmi – Sardynia w przewodniku 

Kolejna plaża odpowiednia dla dzieci nazywa się Punta Molentis, jest to praktycznie mała, ale niesamowicie malownicza zatoka z turkusową wodą. Jest tu nie tylko biały piasek, ale także przepiękne wydmy. A na brzegu są dziwaczne bardzo piękne kamienie, miejsce jest po prostu wspaniałe. Tuż przy plaży znajduje się bardzo klimatyczna kawiarnia. Lepiej przyjechać tu wcześniej, żeby usiąść, bo zatoka jest bardzo mała. A plaża jest również niesamowicie popularna, więc miej to na uwadze, ponieważ do południa będzie tu już wielu wczasowiczów.

Sardynia przewodnik
Sardynia przewodnik

Plaża Simius znajduje się w odległości spaceru od miasta Villasimius. Ma niesamowicie szeroką linię brzegową, biały piasek i czyste morze, sklepy i kawiarnie, a sama plaża jest idealna dla dzieci. W rzeczywistości przypomina nieco hiszpańskie wybrzeże. Morze jest tu niesamowicie czyste, ale woda jest trochę chłodna. Piasek ma złoty kolor i jest tam ogromna liczba hoteli, a także wiele kawiarni. Jednak od czasu do czasu na plaży pojawiają się fale. Na plus można zauważyć, że zawsze można tu znaleźć wolne miejsce.

Następny obszar na Sardynii w przewodniku turystyczny to plaża Porto Sa Ruxi, którą otaczają piękne wydmy i niesamowicie dziwaczne wijące się drzewa. Woda jest tu niesamowicie przejrzysta i czysta, na brzegu znajduje się bardzo przytulna kawiarnia. Cala Pira można nazwać jedną z najlepszych plaż na południu Sardynii, znajduje się w Zatoce Orosei. Piasek jest biały, dno bardzo czyste, woda turkusowa i przejrzysta. Ale jedynym minusem jest to, że w sezonie jest zbyt wielu urlopowiczów. Jeśli odpoczywasz gdzieś w czerwcu, to jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich.

Również w Zatoce Orosei znajdują się plaże Cala Mariolu, Cala Luna, Cala Biriola i Cala Goloritze – to także jedne z najlepszych i niesamowicie pięknych plaż na Sardynii, które robią niesamowite wrażenie. Tutaj można zaobserwować wszystkie odcienie błękitu na tle stromych skał. Właściwie na wyspę warto przyjechać właśnie dla nich, jednak te plaże są dostępne tylko z morza i tylko łodzią.

Co zabrać z Sardynii według przewodnika?

Cudowna wyspa Sardynia w przewodniku opisywana jest jako niezwykła kraina która kojarzy się z bajecznymi plażami. Niemniej jednak wyspa zapewnia wszystkim turystom, wraz z wakacjami na plaży i zwiedzaniem, doskonałe możliwości robienia zakupów. Tutaj kupisz doskonałe tekstylia i wiele różnych produktów spożywczych. Oprócz zwykłych butików ze sklepami z pamiątkami, na wyspie są też targi i jarmarki. A to uwielbiają rodzice i dzieci. Dziś w każdym sklepie jubilerskim na Sardynii można kupić pierścionki, kolczyki, naszyjniki i broszki wykonane z najcieńszej koronki, która zachowuje starożytne mistyczne symbole tej tajemniczej wyspy.

Również na Sardynii od dawna dużą popularnością cieszą się eleganckie i praktyczne noże z rękojeścią z rogu muflona. Na wyspie bardzo popularne jest również wytwarzanie różnych rzeczy z kory dębu korkowego. Wielu lokalnych rzemieślników i artystów używa tego materiału do tworzenia bardzo oryginalnych dzieł sztuki. Odwiedź sklepy z pamiątkami na Sardynii, a zobaczysz tam szeroką gamę gadżetów.