Stylizacja paznokci – co to jest?

Stylizacja paznokci - co to jest?

Stylizacja paznokci to pojęcie znane zdecydowanej większości z nas. Nie ma się temu co dziwić, gdyż wiele przedstawicielek płci pięknej dba o atrakcyjny wygląd swoich paznokci. Nie każda kobieta chce jednak sama malować swoje paznokcie. Rozwiązaniem może więc okazać się wizyta u profesjonalnej stylistki paznokci. Posiada ona do dyspozycji między innymi lakiery hybrydowe, które nadadzą naszym paznokciom nieskazitelny wygląd. Zanim jednak udamy się do gabinetu profesjonalnej stylizacji paznokci, warto dowiedzieć się, czego właściwie możemy się spodziewać.

Stylizacja paznokci – najważniejsze informacje

Mimo, że zdecydowana większość z nas spotkała się z pojęciem stylizacji paznokci, nie każdy wie, co dokładnie kryje się pod tym pojęciem. Okazuje się, że stylizacja paznokci to nie tylko ich malowanie tradycyjnym lakierem. Pod pojęciem stylizacji paznokci kryje się także szereg zabiegów pielęgnacyjnych. Mowa tu między innymi o piłowaniu paznokci, obcinaniu ich, a także o usuwaniu skórek. W wielu przypadkach wskazane jest zastosowanie preparatów zmiękczających skórki. Oczywiście można wykonać zawsze tradycyjny manicure, aby nadać paznokciom jeszcze atrakcyjniejszy wygląd. Nie każdy posiada bowiem wrodzony talent do malowania paznokci. Niektóre przedstawicielki płci pięknej zwyczajnie za tą czynnością nie przepadają. Na szczęście, z pomocą przychodzą nam doświadczone stylistki paznokci. Najpierw odpowiednio przygotują one nasze paznokcie, a następnie pomalują wybranym przez nas lakierem. Warto jednak mieć świadomość, że do dyspozycji mamy nie tylko klasyczny manicure.

Czym jest manicure hybrydowy?

Hurtownia lakierów hybrydowych na brak klientów narzekać nie może. Nie ma się temu co dziwić, bo manicure hybrydowy cieszy się ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem. Na szczęście, wykonanie tego rodzaju stylizacji paznokci nie jest jakoś szczególnie skomplikowane. Manicure hybrydowy jest więc oferowany przez większość salonów urody zajmujących się stylizowaniem paznokci. Na czym polega manicure hybrydowy? Otóż do jego wykonania wykorzystuje się tak zwany żel do hybrydy. Produkt ten ma nieco inną konsystencję i skład niż tradycyjny lakier do klasycznego manicure. Lakier nakłada się jednak na paznokcie w bardzo podobny sposób jak ten tradycyjny. Robi się to po dokładnym oczyszczeniu paznokci i usunięciu skórek. Żel do paznokci hybrydowych, w przeciwieństwie do tradycyjnego lakieru, wymaga utwardzenia w lampie UV. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na manicure hybrydowy? Przede wszystkim dlatego, że lakiery te utrzymują się na paznokciach nawet do 3 tygodni. Tymczasem paznokcie pomalowane klasycznym lakierem będą prezentować się dobrze przez maksimum kilka dni. Nierzadko zdarza się, że lakier tradycyjny odpryskuje od paznokci już po jednym dniu. Aby jednak lakier hybrydowy dobrze trzymał się na paznokciach, manicure musi być wykonywany w odpowiedni sposób. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy można dowolnie wybrać kolor lakieru. Na szczęście tak, bo wybór kolorów jest naprawdę ogromny. Można również zdecydować się na pomalowanie paznokci więcej niż jednym kolorem. To rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu miłośniczkom oryginalnych rozwiązań.

A może manicure żelowy?

Kolejnym rodzajem popularnego manicure jest manicuer żelowy. Warto zaznaczyć, że nieco różni się on od manicure hybrydowego i warto mieć tego świadomość. Dobrze jest mieć świadomość tego, że ten rodzaj manicure polecany jest przede wszystkim osobom, które posiadają krótkie i łamliwe paznokcie. Manicure żelowy również wymaga utwardzenia w lampie UV. Jak długo utrzymuje się tego rodzaju manicure? Otóż jest szansa na to, że będzie on utrzymywał się na naszych paznokciach przez kilka tygodni. Trzeba jednak pamiętać o uzupełnianiu ewentualnych ubytków. Jest to szczególnie istotne, gdy pojawi się odrost. Cena manicure żelowego nie jest zbyt wygórowana, dlatego zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej będzie mogła pozwolić sobie na tego typu zabieg.

Jakie akcesoria do stylizacji paznokci warto zakupić?

Nie zawsze mamy czas na to, aby stylizować nasze paznokcie u kosmetyczki. Wiele osób decyduje się więc na stylizację domową na co dzień lub od czasu do czasu. Jeżeli więc interesuje nas tego rodzaju rozwiązanie, możemy udać się do hurtowni. Hurtownia kosmetyczna to miejsce, gdzie zakupimy różnego rodzaju akcesoria i kosmetyki. Z pomocą przychodzi nam nie tylko hurtownia stacjonarna, ale również i hurtownia kosmetyczna online. Zanim zrobimy zakupy, warto zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy. Bez wątpienia przydadzą nam się dobre cążki do paznokci, ale również pilniki. Najlepiej zdecydować się na kilka różnych. Do wyboru mamy szklane, metalowe oraz papierowe piliniki. Warto zastanowić się także nad zakupem odżywki wzmacniającej płytkę paznokciową. Przydać może nam się również niejeden lakier. Warto zdecydować się zarówno na lakier hybrydowy, jak i na lakier klasyczny. Jeżeli będziemy chcieli przygotować manicure hybrydowy, potrzebować będziemy także lampy UV.