Wakacje na Sardynii: Lista miejsc wartych zwiedzania

Każdego roku wakacje na Sardynii spędzają setki Polaków. Włoska wyspa przyciąga i fascynuje pięknem swojego krajobrazu i ciepłym klimatem. Warta uwagi jest także lokalna kuchnia, która rozpieszcza kubki smakowe nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Wielu turystów zastanawia się nad tym, jakie miejsca w tej części Włoch są najatrakcyjniejsze pod względem zwiedzania. Propozycji jest całkiem sporo. Sardynia to opcja zarówno dla amatorów aktywnego wypoczynku, jak i zwolenników błogiego lenistwa. Na wyspie odnajdą się miłośnicy zwiedzania zabytków oraz osoby spragnione bezpośredniego kontaktu z naturą.

Zatoka Orosei, Alghero i piękne Capo Caccia

Zatoka Orosei to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez podróżników spędzających wakacje na Sardynii. Wszystko przez wzgląd na piękno tamtejszych plaż. W sezonie turystycznym, ogromnym minusem może być to, że są one dość zatłoczone. Rekompensatą takiego stanu rzeczy są pejzaże. Połączenie wody, wybrzeża o ciemnej barwie i wszechobecnych klifów jest po prostu zapierające dech w piersiach.

Drugim najczęściej odwiedzanym punktem w tej części Italii jest Alghero. Miejsce to zawdzięcza swoją popularność murom obronnym, które są położone tuż nad linią morza. To dość nietypowy krajobraz jak na europejskie warunki, dlatego też liczba osób zainteresowanych jego zobaczeniem jest tak imponująca.

Udając się na wycieczkę do Alghero, warto odwiedzić również znajdujący się nieopodal półwysep Caccia. Wielu może przypaść on do gustu ze względu na obecność via ferraty del Cabriol, czyli „żelaznej drogi” zabezpieczonej licznymi stalowymi klamrami i zawieszonej na linach. Nie jest to jednak propozycja dla osób cierpiących z powodu lęku wysokości – podziwianie widoków wiąże się ze staniem nad przepaścią mierzącą ponad 200 m.

Wakacje na Sardynii, czyli dlaczego warto odwiedzić półwysep Sinis?

Sardynia słynie przede wszystkim ze zgromadzonych na niej cudów w postaci bogatej fauny i flory. Wakacje tam to doskonała opcja dla wszystkich miłośników podziwiania dziewiczej przyrody i bezpośredniego obcowania z naturą. Półwysep Sinis to miejsce, gdzie żyje ogromna liczba zachwycających gatunków ryb oraz ptaków. Turyści doceniają Sinic za piękno występujących tam kwarcowych plaż i ponadprzeciętnie wysokie wydmy. Wizyta w rezerwacie przyrody Sinis to także okazja do obserwowania flamingów. Wakacje na Sardynii  https://wakacjenasardynii.pl mogą więc okazać się o wiele bardziej egzotyczne, niż mogłoby się wydawać.

Nuragi i wąwóz Su Gorroppu

Historia niektórych megalitycznych budowli z Nuragi liczy sobie ponad 4 tysiące lat. To właśnie z tego powodu zwiedzenie tego miejsca w czasie wojaży po włoskiej wyspie, jest niemal obowiązkowe. Być w Sardynii i zrezygnować z odwiedzenia Nuragi, to jak polecieć do Meksyku i nie zobaczyć Chichen Itza, lub wyjechać do Paryża i nie uwzględnić wycieczki pod Wieżę Eiffla.

Podczas przemierzania Nuragi, można dowiedzieć się wielu ciekawostek o cywilizacji zamieszkującej to miejsce tysiące lat temu. Co istotne, podobne budowle nie występują w żadnym innym miejscu na naszej planecie. Największą sławą cieszą się Su Nuraxi, znajdujące się w Barumini.

Głębokość wąwozu Su Gorroppu to niemal 500 metrów. W Europie nie ma miejsca, którego głębokość byłaby okazalsza. Wielu turystów uważa, że jest on o wiele ładniejszy i ciekawszy od słynnego kanionu Tary. Wszystko ze względu na to, że jest on wąski, a jego ściany odchodzą od ziemi pionowo. Miejsce to jest dość mroczne. Miejscowi zwykli opowiadać legendy, że dno wąwozu jest rezydencją samego diabła.

Płaskowyż Golgo – różnorodne wakacje na Sardynii

Drogi prowadzące na najsłynniejsze sardyńskie plaże – Cala Sisine oraz Cala Goloritze – mają swój początek właśnie na Golgo. To doskonałe miejsce dla zwolenników całodziennego zażywania kąpieli słonecznych oraz osób, dla których urlop jest równoznaczny z błogim lenistwem od rana do wieczora. Na płaskowyżu Golgo znajduje się także jedno z najciekawszych miejsc na europejskiej mapie. Mowa tutaj o Su Sterru, czyli największej dziurze świata.

Golgo to także propozycja dla miłośników zwiedzania zabytków architektury. Z pewnością zainteresuje ich kościół San Pietro, który zdobi krajobraz złożony z pastwisk dla zwierząt oraz basenów utworzonych przez samą naturę.

Orgosoloso – Miejscowość pełna murali

Miłośnicy podziwiania wszelkich przejawów tzw. street artu, powinni zdecydować się na odwiedzenie Orgosolo. Tematem wielkoformatowych malowideł zazwyczaj są problemy dotyczące społeczeństwa, polityki oraz historii. Niektórzy twierdzą, że popularność murali została zapoczątkowana właśnie w tej włoskiej miejscowości. Interesujący może wydać się także fakt, że Orgosolo jest zamieszkiwana głównie przez Sardyńczyków, a nie Włochów, którzy wolą rezydować w innych miastach mieszczących się na wybrzeżu wyspy.

Wakacje na Sardynii https://chrzanowski24.pl/wiadomosci-lokalne/jaki-apartament-na-sardynii-wybrac-180837304 mogą mieć wiele odsłon. Każdy turysta z pewnością znajdzie sposób na to, by spędzić tam swój urlop w satysfakcjonujący go sposób. Pełna gama gama możliwości spędzania wolnego czasu, piękne krajobrazy i doskonałe jedzenie w restauracjach z pewnością sprawią, że przywiezione wspomnienia będą pozytywne i niezapomniane.