Etapy w implantologii w celu uzyskania efektu końcowego

Etapy w implantologii w celu uzyskania efektu końcowego

Etapy w implantologii w celu uzyskania efektu końcowego: w większości przypadków zabiegi stomatologiczne są bardzo pracochłonne, wymagają często wielu wizyt u lekarza stomatologa, a jeśli robimy to prywatnie, co w przypadku poważnych zabiegów stanowi normę, również i są one niezwykle kosztowne. Uważa się, iż leczenie stomatologiczne to jedno z najdroższych, jeśli w grę wchodzi ingerencja lekarza w nasz organizm.

Każdy jednak marzy o pięknym uśmiechu, każdy pragnąłby mieć zęby, niczym gwiazdy Hollywood. Jedne osoby mają dobre uwarunkowania genetyczne i cieszą się naprawdę dobrym uzębieniem, u innych ten problem jest nie lada wyzwaniem, u jeszcze innych w wyniku niefortunnych zdarzeń dochodzi do uszczerbków, które należy pokonać. Na pewno implanty zębów stanowią jedną z najczęściej wybieranych w takich przypadkach opcji, dzięki którym można zarówno wczepić jeden sztuczny ząb, kilka, a nawet i całą protezę. Wybierając prawdziwego specjalistę w tej dziedzinie, lekarza implantologa nawet z najbardziej problematycznego uśmiechu, można zrobić taki, którego nikt nie będzie się wstydził. Zakładanie implantów składa się z kilku etapów, które w konsekwencji prowadzą do tego, byśmy cieszyli się naprawdę bardzo dobrym uśmiechem.

Implanty zębów – wywiad i badanie

Jak się przygotować do wszczepienia implantów zębów?W pierwszej kolejności należy osobiście umówić się na wizytę kontrolną, która ma na celu sprawdzenie przez lekarza stomatologa naszego uzębienia i stanu zęba, który należy usunąć lub zębodołu, w którym ma pojawić się sztuczny ząb. Konieczne jest wykonanie badania RTG, aby lekarz stomatolog mógł obejrzeć dokładnie to, czego nie widać gołym okiem. Jeśli istnieje konieczność usunięcia zęba, należy najpierw to zrobić, a następnie odczekać, aż całość zostanie ładnie zagojona. Aby założyć implanty zębów najpierw trzeba dokładnie się do tego przygotować, tak, aby nie narazić pacjenta na niepotrzebne nieprzyjemności, ból i tworzące się powikłania. Jeśli wszystko jest w porządku można przystąpić do działania.

Po pierwsze zakładamy implant

Jest to jeden z początkowych etapów całej tej procedury. Jest to zabieg chirurgiczny, podczas którego wywierca się w kości otwór, aby móc wkręcić w niego implant. Tak ważne jest na tym etapie posiadanie zdjęcia RTG, które ma na celu sprawdzenie, czy ilość tkanki kostnej, jaka znajduje się w dziąśle jest na tyle wystarczająca, by bez problemu można było wkręcić implant. Jeśli wszystko jest odpowiednie, nie ma żadnego problemu. Jeśli zaś okazuje się, że nastąpił ubytek kości, pojawia się problem, ale nie jest on niemożliwy do wykonania. Można bowiem wykonać sterowaną regenerację kości, wytwarzając wymaganą ilość tkanki kostnej, tak, aby implanty zębów miały do czego zostać wczepione. Taki zabieg nazywa się fachowo augmentacją kości. Po wywierceniu otworu sam zabieg wkręcenia trwa od 30 do 2 godzin, w zależności od umiejscowienia, czy pojawiających się problemów. Implanty zębów https://doboszimplanty.pl mogą być wszczepiane pod narkozą ogólną lub w znieczuleniu miejscowym, w zależności od tego, czego oczekuje sam klient. Kiedy implant zostaje odpowiednio umiejscowiony, zaszywa się ranę, a on jest zupełnie niewidoczny. Przez około trzy miesiące lub sześć miesięcy, w zależności czy to implant w żuchwie, czy w szczęce następuje gojenie się rany, w trakcie której sztuczny korzeń zrasta się z kością. Cały ten proces prowadzi do tego, że implant nie jest traktowany przez organizm jak ciało obce i nie zostaje on odrzucony.

Po drugie wkręcamy śrubę gojącą

Kiedy już okres gojenia się minie, następnym zabiegiem jest odsłonięcie implantu i wkręcenie śruby gojącej, która ma za zadanie przyspieszyć proces gojenia się błony śluzowej wokół implantu, a do tego także wymodelować kształt dziąsła. Taki okres trwa około dwóch tygodni.

Po trzecie robimy odciski, a następnie mocujemy sztuczny ząb

Etapy w implantologii w celu uzyskania efektu końcowego
Etapy w implantologii w celu uzyskania efektu końcowego

Kiedy całość gojenia zostaje zakończona, wówczas lekarz stomatolog wykonuje pobranie wycisków, aby został wykonany odpowiedni kształt, kolor i wielkość zęba. W laboratorium wykonuje się koronę protetyczną, a więc sztuczny ząb, a także bardzo ważny łącznik, a więc filar protetyczny, na którym to mocowana jest korona. Kiedy ten jest gotowy można go bez problemu zamocować. W trakcie ostatniej więc wizyty lekarz przykręca łącznik do implantu,  i mocuje wykonaną koronę.

I w taki oto sposób wolne miejsce, w którym nie było zęba i który stanowił dla nas największy problem, uniemożliwiający nam śmianie się pełnym uśmiechem zostaje wypełnione. Implanty zębów https://www.bojadla.edu.pl/jak-sie-przygotowac-do-wszczepienia-implantow-zebow/ to bardzo dobre rozwiązania, dzięki którym można spełnić marzenia wielu ludzi, ale też i wielu dać szansę na normalne życie. Uśmiech to najcenniejsze, co możemy dać światu pokazując naszą otwartość i serdeczność. Piękne zęby są naszą wizytówką i jeśli ich brak, trzeba zrobić wszystko, co w naszej mocy, by ten problem rozwiązać i postawić na uśmiech, niczym u gwiazd z pierwszych stron gazet.