Jakie etui zabezpieczy twój telefon?

Etui na telefon

Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na zachowanie pięknej sylwetki oraz dobrego zdrowia, dlatego też coraz częściej podejmujemy decyzję o zmianie dotychczasowego nierzadko leniwego trybu życia na rzecz regularnych treningów. Do najchętniej wybieranych form aktywności zaliczyć możemy przede wszystkim jogging, czyli popularne bieganie, jazdę na rowerze lub rolkach, ćwiczenia na siłowni pod bacznym okiem trenera personalnego a także wspinaczki górskie. Jednak niezależnie od rodzaju treningów jednym z podstawowych urządzeń jakie nieodłącznie towarzyszy nam każdego dnia jest telefon komórkowy. Aby korzystanie ze smartfonu było możliwe w trakcie wykonywanych ćwiczeń konieczne jest nabycie odpowiedniego etui na telefon np. w postaci wygodnej i funkcjonalnej opaski na ramię.

Jak skutecznie zabezpieczyć telefon w trakcie treningu?

O tym jak ważna jest rola urządzeń mobilnych chyba nie musimy opowiadać. To właśnie one umożliwiają nam kontakt z bliskimi osobami, pilnują czasu naszego treningu, przypominają o ważnych spotkaniach itp. Zalet posiadania innowacyjnego modelu smartfonu jest całe mnóstwo. Światowi producenci znanych marek z miesiąca na miesiąc coraz bardziej zaskakują swoich wiernych fanów wypuszczeniem na rynek modelu, który jest jeszcze lepszy od swojego poprzednika.

Etui na telefon

Główną cechą charakterystyczną wszystkich smartfonów jest ich rozmiar. Nowoczesne telefony mają to do siebie, że są po prostu bardzo duże przez co noszenie ich w kieszeni zwłaszcza podczas wykonywania różnego rodzaju aktywności fizycznych bywa kłopotliwe. Wystarczy jeden gwałtowny ruch i chwila nieuwagi by nowe i drogie urządzenie wylądowało na twardej powierzchni. Efekty takiego postępowania kończą się najczęściej wymianą pękniętej szyby lub obudowy na nową, a w skrajnych przypadkach nawet koniecznością zakupu nowego urządzenia. Praktycznym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem na zapewnienie skutecznej ochrony telefonu jest zakup profesjonalnego etui na telefon w postaci wygodnej opaski na ramię.

Etui na telefon na ramię – jaki model wybrać?

Wybierając się na codzienny trening smartfon możemy zapakować do torby lub plecaka, niestety jest to jednak mało komfortowe z punktu widzenia osoby, która często korzysta z urządzenia a dodatkowo lubi być w stałym kontakcie z innymi. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem jest nabycie sportowego etui na ramię. Futerały tego typu wykonane są najczęściej z neoprenu – miękkiej i oddychającej pianki. Materiał ten jest niebywale przyjemny w dotyku co pozytywnie przekłada się na komfort korzystania z etui – produkt nie obciera i nie podrażnia skóry, ale to nie wszystko. Pianka rewelacyjnie amortyzuje wstrząsy jakie występują np. w trakcie biegania lub jazdy na rowerze co znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia znajdującego się w etui telefonu.

Futerał na ramię w większości przypadków posiada wygodne zapięcie na rzep oraz płynną regulację paska umożliwiającą dopasowanie produktu do obwodu ramienia użytkownika. Osoba nosząca telefon na ramieniu ma do niego pełen dostęp a to wszystko dzięki wyposażeniu przedniej części etui w przezroczystą folię umożliwiającą bezproblemową obsługę bezdotykowego ekranu smartfonu. Dodatkowym udogodnieniem jest obecność specjalnych otworów, poprzez które możliwe jest podłączenie słuchawek.

Naramienne etui na telefon – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zastanawiasz się, na jakich cechach pokrowca warto skupić się najbardziej? W tej kwestii ważną rolę odgrywa przede wszystkim rozmiar naszego telefonu. Etui powinno być idealnie dopasowane do jego wymiarów. Dużym ułatwieniem jest zakup pokrowca kompatybilnego z konkretnym modelem telefonu, wówczas możemy mieć pewność, że dokonany zakup będzie dobrą inwestycją. Oprócz tego ważne są także dodatkowe funkcje takie jak: ochrona przed wilgocią, dodatkowe otwory umożliwiające podpięcie słuchawek lub ładowarki, czy też rodzaj zapięcia.

Gdzie kupić etui na telefon do biegania?

Produkty tego typu bez problemu znajdziemy zarówno w stacjonarnych jak i internetowych sklepach z akcesoriami GCM oraz artykułami dla sportowców. W ofercie dostępne są etui na telefon dedykowane konkretnym modelom urządzeń a także produkty uniwersalne, przystosowane do danych grup smartfonów. Koszt zakupu profesjonalnego gadżetu wbrew pozorom nie jest wysoki, co więcej należy pamiętać o tym, że jego nabycie uchroni nas przed uszkodzeniem telefonu co skutkowałoby znacznie większymi wydatkami związanymi z naprawą lub wymianą urządzenia na nowe.

Podsumowując, za najpraktyczniejszy rodzaj sportowego etui na telefon uważa się funkcjonalne pokrowce i futerały przystosowane do noszenia na ramieniu. Są one niezwykle wygodne i funkcjonalne, nie krępują ruchów, nie zakłócają wykonywania treningów a dodatkowo także umożliwiają ciągłe i bezproblemowe korzystanie z urządzenia. Występują one w wielu różnych wersjach, kolorach i wzorach co dodatkowo ułatwia dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb i gustu użytkownika.