Kosiarki bezprzewodowe i ich rodzaje

Kosiarki

Kosiarki

Niemal każdy, kto posiada, chociaż niewielki obszar zieleni, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, iż utrzymanie go w należytym stanie jest niemal niemożliwe bez posiadania w swoim wyposażeniu kosiarki. Na rynku można znaleźć bardzo wiele modeli, które są zróżnicowane pod kątem zasilania przede wszystkim, ale także dodatkowych funkcji, jakie oferują one swoim użytkownikom. Najbardziej popularne kartki spalinowe dedykowane są dla posiadaczy dużych obszarów, jednak obecnie coraz częściej można spotkać w wielu sklepach z kosiarki bezprzewodowe, które charakteryzują się niezwykła wygoda użytkowania. Nie wymagają one żadnego paliwa ani podłączania uciążliwych przewodów, ponieważ są zasilane za pomocą akumulatorów, które wystarczy jedynie naładować. Wygoda takiego rozwiązania sprawia, że coraz więcej osób w trakcie rozważania zakupu kosiarki, skłania się ku zakupowi kosiarki bezprzewodowej, pomimo że są one nieco droższe od standardowych rozwiązań.

Idealna moc koszenia

Kosiarki
Sklep z kosiarkami Szczecin http://www.kosiarki.szczecin.pl

Według wielu opinii jedynie kosiarki spalinowe http://kosiarki.szczecin.pl/kategoria-produktu/kosiarki-spalinowe/ są w stanie poradzić sobie z bujna i wysoka trawa na trudnych terenach. Jednak aktualnie wciąż rozwijający się trend proekologiczny wpłynął na rozwój technologii akumulatorowych. Najnowsze kosiarki bezprzewodowe z zasilaniem akumulatorowym zapewniają wydajność i moc pracy urządzeń porównywalne do kosiarek spalinowych. Brak zastosowania w nich paliwa podnosi komfort i wygodę z korzystania z ich, a także znacznie obniża koszty eksploatacyjne związane zarówno z samym paliwem, jak i także częściami i elementami eksploatacyjnymi, które należy wymieniać w kosiarkach spalinowych. Dodatkowo faktem jest, że kosiarki akumulatorów o wiele lepiej radzą sobie z prac na nierównych i pochyłych terenach. Ponadto kolejna zaleta takiego urządzenia jest brak wydzielanych spalin, których nie trzeba już wdychać w trakcie pracy i które nie osadzają się na roślinności w ogrodzie.

Zalety kosiarki http://kosiarki.szczecin.pl/kontakt/ bezprzewodowej

Kosiarki bezprzewodowe doskonale sprawdzają się, w których ogrodach powierzchnia nie przekracza 500 metrów kwadratowych. Na taki obszarze sprawdza się doskonale, zapewnia wygodę użytkowania, a także możliwość pracy na jednym akumulatorze bez konieczności przerw na doładowywanie. Kolejna wcześniej już wspomniana zaletą jest brak emitowany spalin do środowiska, przez co prace w ogrodzie stają się w pełni ekologiczne, a na dodatek nie szkodzą zdrowiu, ponieważ nie zmuszają do wdychania spalin. Dodatkowo kosiarki bezprzewodowe są o wiele niższe od analogicznych modeli, przez co manipulowanie nimi jest wiele łatwiejsze i bardziej komfortowe. Cicha praca to kolejny atut kosiarek bezprzewodowych. Brak emisji męczące hałasu pozwala na długotrwałą pracę bez przerw, nie zakłócają tym samym spokoju na przykład sąsiadów. Ze względu na ostatni aspekt kosiarki te polecane są zwłaszcza dla osób, które mieszkają w ciasnej zabudowę, gdzie domu stawiane są jeden obok drugiego. Kolejna i chyba jedną z ważniejszych zalet kosiarek bezprzewodowych jest fakt, ze w żaden sposób nie zagrażają one zdrowiu z powodu najechania na przewód ostrzami kosiarki. Dodatkowo eliminują konieczność poruszania się tylko i wyłącznie w obszarze przewodu, przez co praca z nimi jest praktycznie niczym nieograniczona, oprócz naładowania akumulatora. Samo użytkowanie staje się bardziej ekonomiczne, ponieważ koszt naładowania akumulatora jest o wiele niższy niż koszt pełnego zbiornika paliwa wraz z olejem silnikowym, a także niezbędnym dla prawidłowej pracy filtrami, które należy wymieniać regularnie wraz ze świecami zapłonowymi w kosiarkach spalinowych.

Wady kosiarki bezprzewodowej

Oprócz wielu zalet kosiarki bezprzewodowe posiadają także swoje wady jak niemal każde rozwiązanie. Przede wszystkim jedna z podstawy wad jest konieczność pamiętania o naładowaniu akumulatora, ponieważ bez niego praca kosiarki jest praktycznie niemożliwa. Niestety w większości modeli po rozładowaniu się akumulatora konieczne jest zatrzymanie prac oraz doładowanie akumulatorów. Kolejna wada jest to, że niemożliwe jest niemal skoszenie za jednym razem dużego obszaru. Jednak rozwiązaniem na ten problem może być dokupienie drugiego akumulatora, który zawsze pozostanie naładowany, kiedy drugi będzie użytkowa. Przy takim rozwiązaniu w razie rozładowania się pierwszego, można dokonać szybkiej podmiany i kontynuować pracę bez konieczności oczekiwania na naładowane się baterii Li-On

Wybierając do swojego ogrodu kosiarkę bezprzewodową, należy dokładnie określić swoje potrzeby i wymaganie, które będą miały wpływ na późniejszą eksploatację tego urządzenia. W końcu prace w ogrodzie powinny być przyjemnością, a nie kara dla jej wykonawców. Dobrze dobrane kosiarka bezprzewodowa pozwoli zadbać o ładny trawnik wokół domu, który stanie się dla doskonałym tłem dla pozostałej roślinności. Dlatego też kosiarki bezprzewodowe, znajdują coraz więcej zwolenników, wśród osób poszukujących kosiarek. Przewaga zalet nad wadami skłania ich do zakupu takiego urządzenia i cieszenia się w pełni cicha, komfortowa i ekologiczna praca.