Problem z tkanką tłuszczową i cellulitem? Odpuść liposukcję, wybierz lipolizę

Coraz więcej polek ma problem z uporczywym cellulitem i coraz większą ilością tkanki tłuszczowej, której ciężko się pozbyć. Siedzący tryb życia, niezdrowa dieta, brak sportu i genetyczne skłonności powodują, że metabolizm spada, a na ciele tworzą się nieestetyczne fałdki. Na szczęście medycyna estetyczna ma coraz więcej sposobów na nieinwazyjne pozbycie się problemu i wypracowanie smukłej, zgrabnej sylwetki. Przedstawiamy lipolizę laserową, która pozwala na pozbycie się niechcianych boczków i cellulitu w niezwykle krótkim czasie.

Cellulit można zwalczyć

Mimo, że jesteśmy coraz bardziej świadomi i wiemy jak się odżywiać, by zachować dobrą formę, to współczesne kobiety przeważnie nie mają zbyt wiele czasu na zmianę nawyków. Obowiązki zawodowe, duże tempo życia i życie rodzinne daje się we znaki, a cierpi na tym sylwetka i samopoczucie. Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie medycyny estetycznej dają jednak nadzieję na poprawę losu wielu pacjentek bez sięgania po skalpel i długiego okresu rekonwalescencji. Lipoliza laserowa, stosowana w gabinetach medycyny estetycznej może pomóc w całkowitej przemianie.

Lipoliza laserowa – jak to działa?

Tkanka tłuszczowa odkłada się u kobiet w kilku newralgicznych miejscach. Częste są przypadki, w których nie mamy żadnego wpływu na jej rozmieszczenie bo nie działają na nią ćwiczenia i dieta. W niektórych przypadkach dieta działa inaczej, niż byśmy chciały – tkanka tłuszczowa zostaje, a wychudzeniu ulegają te partie ciała, które niekoniecznie chcemy odchudzić.  Jeśli chcemy podkreślić kształt sylwetki, ujędrnić skórę i zlikwidować tkankę tłuszczową w konkretnych miejscach, zainteresujmy się lipolizą laserową.

Działanie lipolizy laserowej:

– redukcja niesfornego cellulitu – każda kobieta borykająca się z cellulitem ma świadomość, że jest to rzecz która powraca. Poddając się lipolizie masz większą pewność, że problem nie wróci lub ulegnie znacznej poprawie

– trwale zniszczone komórki tłuszczowe – lipoliza niszczy komórki tłuszczowe, dzięki czemu pozbędziemy się ich raz na zawsze. Możliwe jest zmniejszenie obwodu bioder i talii o ok. 8 cm pod warunkiem, że zabiegi będziemy wykonywać regularnie.

– nie ma ryzyka uszkodzenia skóry – niektóre zabiegi są inwazyjne, więc niszczą powierzchnię skóry. W przypadku lipolizy laserowej wiązka lasera dociera bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, nie naruszając powierzchni skóry. Dzięki temu nie musimy martwić się o jej kondycję po zabiegu.

– szybko dojdziesz do siebie – jeśli rozważasz liposukcję, to z pewnością wiesz że jest to operacja obciążona ryzykiem powikłań. W przypadku lipolizy ryzyko jest minimalne, a Ty dojdziesz do siebie zaraz po zabiegu.

Podwójny podbródek? Pomoże ci lipoliza iniekcyjna

Problemem wielu kobiet w średnim wieku jest powiększający się podbródek. Tego typu tkanka tłuszczowa jest wyjątkowo oporna podczas jakichkolwiek diet – zwykle nie pomagają na nią też żadne ćwiczenia. W gabinetach medycyny estetycznej coraz popularniejsza jest lipoliza iniekcyjna, czyli zabieg mający na celu rozbicie komórek tłuszczowych dzięki odpowiedniemu preparatowi wstrzykniętym w newralgiczne miejsce. Jednym z najpopularniejszych na rynku jest nowość – zabieg Belkyra. Produkt wstrzyknięty w okolice szyi powoduje znaczne obkurczenie komórek tłuszczowych, a także ujędrnienie skóry w tych okolicach. Do zabiegu kwalifikowani są nie tylko pacjenci ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka, ale też te osoby, które nie mają jej zbyt wiele. Podanie produktu Belkyra powoduje „adipoctolizę”, a zniszczone komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu dzięki naturalnym procesom.

Zabieg nie trwa dłużej niż 30 minut, a jedynym dyskomfortem jest lekki obrzęk po jego wykonaniu. Rezultaty powinniśmy zobaczyć już po kilku dniach. Kumulowana w okolicy podbródka i linii żuchwy tkanka ulega obkurczeniu. Iniekcję powinien wykonywać specjalnie przeszkolony lekarz, dzięki czemu ryzyko komplikacji jest minimalne. Nakłucia wykonywane są w pewnym oddaleniu od siebie (ok. 1 cm odstępu między nakłuciami), a ilość preparatu którą będziemy pozbywać się tkanki to ok. 0,2 ml. Maksymalna ilość preparatu, której może użyć lekarz medycyny estetycznej podczas iniekcji to 10 ml.
Poprawa następuje już po pierwszym zabiegu, jednak przy dużej objętości tkanki tłuszczowej zabiegów może być więcej. Pamiętajmy, że każdy organizm może zareagować inaczej, więc nie warto się zniechęcać brakiem natychmiastowych rezultatów. Efekt jest trwały, więc dla pacjenta jest to jednorazowa inwestycja, dzięki której może poczuć się lepiej w swoim ciele.

Jeśli naszym problemem nie jest podwójny podbródek, tylko wiotka skóra szyi, to w gabinecie medycyny estetycznej możemy skorzystać z innych rozwiązań (np. nici PDO o działaniu liftingującym lub laseroterapii, która skutecznie ujędrni skórę podbródka). Warto też pamiętać o domowych sposobach na ten problem – w Internecie znajdziemy m.in. ćwiczenia, których regularne wykonywanie powinno nam pomóc w walce o piękną szyję.