Przegląd najlepszych producentów części zamiennych i ich oferty

części samochodowe

Są takie marki w świecie motoryzacji, których nie trzeba żadnemu pasjonatowi przedstawiać. Nie chodzi bynajmniej jedynie o producentów najlepszych aut na rynku, ale także o te firmy, które dostarczają części samochodowe https://top-serwis.com/czesci-samochodowe do warsztatów, w których nasze samochody przechodzą drobne naprawy lub gruntowne remonty. Wśród tych marek również są takie, o których słyszał praktycznie każdy, często nawet niezwiązany w żaden sposób z rynkiem motoryzacyjnym.

Części samochodowe Bosh

części samochodowe

Niemiecki koncern znany na rynku jest z bardzo wielu dokonań i śmiało uznawany jest przez wielu specjalistów za lidera rynku. Firma działa wszechstronnie, tworząc wiele części zmiennych do samochodów różnorodnych marek. Marka Bosh w dużej mierze bazuje na niemieckim stereotypie solidności, ale to rzeczywista bezawaryjność produkowanych przez nich zamienników i działanie na wielu innych polach sprawiły, że firma jest dziś tak niesamowicie znana. W ofercie znajdziemy zarówno świece zapłonowe, paski napędowe, wtryski, elementy układu hamulcowego czy nawet popularne wycieraczki.

Części do samochodu Filtron – doskonałe filtry prosto z… Polski

To rodzimy producent, który zasługuje na wyróżnienie z racji tak długiego utrzymania się na rynku. Firma wyrobiła sobie olbrzymią markę w kraju i na świecie dzięki produkowaniu jakościowych filtrów dopasowanych do większości marek samochodów obecnie jeżdżących po drogach. Marka dba o jakość produktów i tworzy je zgodnie z międzynarodowymi przepisami prawa trzymając się wielu rygorystycznych norm. Filtron stał się światowym liderem ze specjalizacją w technologii związanej z filtracją cząstek. Od wielu lat na stałe współpracuje z wieloma najpopularniejszymi markami motoryzacyjnymi na świecie takimi jak: Mercedes, Suzuki czy Volkswagen.

Luk – sprzęgła

Nieco mniej medialna marka, choć w światku motoryzacyjnym równie znana i uchodząca za speca w swojej wąskiej specjalizacji. A są nią sprzęgła i hydraulika samochodowa, którymi zajmuje się ta również niemiecka firma. Istniejąca na rynku już od 1965 roku firma doskonale radzi sobie w zmieniającym się świecie motoryzacji tworząc linie produktów dostosowane do aktualnych potrzeb motoryzacyjnych. Spore zainteresowanie ich usługami wykazują giganci tacy jak Porsche, BMW czy Mercedes. Dzięki tej współpracy podzespoły Luk są uznawane za jedne z najlepszych w branży zarówno w przypadku napraw mniejszych awarii, jak również naprawy i renowacji całych zestawów sprzęgieł. Co godne zauważenia Luk doceniany jest przez klientów nie tylko za jakość swoich wyrobów, ale również za przyzwoitą cenę, która nie jest sztucznie zawyżona.

Części samochodowe Lemforder – zawieszenie

Powstała w latach czterdziestych XX wieku firma od wielu lat święci triumfy w dostarczaniu zawieszenia najwyższej jakości. W ofercie firmy znajdziemy większość podzespołów do układu zawieszenia takich jak: wahacze, tuleje wahaczy, sworznie wahaczy, łączniki oraz drobniejsze elementy, które pozwalają zachować zawieszenie bardzo długi czas w doskonałym stanie. W Polsce firma została doceniona bardzo mocno w okresie, w którym Polskie drogi słynęły z dziur, a kierowcy prześcigali się w pomysłach w jaki sposób zniwelować uszkodzenia zawieszenia spowodowane tak trudnymi warunkami jazdy.

Części samochodowe Kayaba – amortyzatory z Japonii

To firma znana z doskonałych jakościowo zamienników amortyzatorów. Markę można uznać za monopolizatora rynku, bowiem aż 25% samochodów na świecie, które obecnie schodzą z taśm produkcyjnych jest wyposażona właśnie w amortyzatory tego japońskiego producenta. Firma tworzy również solidne sprężyny zawieszenia, a także inne elementy tego układu. Cenowo również firma daje się lubić i również z tego powodu jest chętnie wybierana przez fachowców.

Producenci zamienników, którym możesz zaufać

Wiele osób wciąż nie ufa częściom pochodzącym od innych firm niż producent samego pojazdu. Obawy są zwykle poparte bardzo przykrymi doświadczeniami, jednak tych już dziś jest coraz mniej. Wymienieni producenci popularnych zamienników również tworzą dzisiaj produkty, których w wielu przypadkach nie powstydziłby się nawet sam producent oryginalnych części https://top-serwis.com/o-firmie.  Dawne, zwykle przykre doświadczenia powinniśmy puścić już w niepamięć i o producentach tańszych zamienników do naszych samochodów powinniśmy myśleć odrobinę cieplej. Są wśród nich takie marki, których przedstawiać nie trzeba i o których raczej wszyscy słyszeliśmy. Często nawet jest tak w sytuacji, kiedy nie mamy wiele wspólnego z motoryzacją. Marki takie jak wspominany Bosch czy też Filtron są rozpoznawalne na rynku, a doskonale sobie na tym rynku radzą właśnie dzięki produkcji zamienników do samochodów. Polecić marki tego rodzaju nie wstydzą się najlepsi mechanicy, co jest doskonałą rekomendacją dla tych firm i wizytówką ich jakości.

Oczywiście to nie wszyscy producenci, którzy są godni polecenia i regularnie polecani przez specjalistów w branży i mechaników. Hitachi, Beru, Aisin, Exedy, Sachs, ATE, Ferodo, Corteco, Knecht, Volvo czy NGK to tylko niektóre z bardzo chętnie polecanych firm, w których przypadku raczej nie spotkamy się ze słabym jakościowo produktem.