Czym jest masaż tajski

Czym jest masaż tajski – masaż ten staje się ostatnio coraz bardziej popularny. Jest to rozwiązanie o wielu zaletach, dlatego prawdopodobnie jest to jedna z najpopularniejszych technik stosowanych często. Co to jest masaż tajski? Jakie rodzaje masażu tajskiego możemy wyróżnić? Dla kogo masaż tajski jest dobrym rozwiązaniem i kto powinien z niego zrezygnować? Jakich efektów możemy się spodziewać po masażu tajskim? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższych artykułach, do lektury których zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Masaż tajski – co to jest?

Najpierw warto zastanowić się, czym jest masaż tajski. Cóż, gdybyśmy zdecydowali się zdefiniować pojęcie, doszlibyśmy do wniosku, że jest to masaż głęboki jak żaden inny, ponieważ uciska nietypowe partie ciała. Dodatkowo rozciągane są również mięśnie osoby masowanej. Filozofia Dalekiego Wschodu wyraźnie stwierdza, że ​​punkty te nazywane są meridianami. W praktyce są to pewne kanały energetyczne – to tam powietrze przepływa przez nasze ciała. Zadaniem masażystki jest między innymi prawidłowe zlokalizowanie miejsca. Następnie dochodzi do rozciągania i uciśnięć, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie ustroju. Warto wspomnieć, że masażyści używają wyłącznie dłoni, łokci, palców, przedramion, kolan i stóp. Osoba masowana jest ułożona w różnych pozycjach, w zależności od tego, która część ciała będzie masowana. Dlatego osoba zrelaksowana może leżeć na plecach, na brzuchu, na boku, siedząca lub odwrócona. W zależności od wybranego przez nas pakietu masaż tajski może trwać kilkadziesiąt minut lub nawet dwie godziny. Wszystkie czynności wykonujemy na wygodnym materacu.

Masaż tajski – jakie rodzaje możemy rozróżnić?

Czym jest masaż tajski
Czym jest masaż tajski

Dziś możemy wyróżnić nawet 80 rodzajów masażu tajskiego. Jedna z nich to klasyka, która obejmuje całe ciało. Wszystkie czynności zaczynają się od brzucha. Czemu? Otóż, zgodnie z wierzeniami Hindusów, najwięcej kanałów znajduje się w pobliżu pępka, gdzie kierowane są wdychane cząsteczki powietrza. Na Zachodzie ludzie często decydują się na masaż stemplami ziołowymi w Warszawie – w rzeczywistości są to bawełniane woreczki wypełnione specjalnymi ziołami. Przed rozpoczęciem sesji masażu woreczki są odpowiednio podgrzewane. W rezultacie uwalniany jest aromat substancji wewnętrznej. Warto to podkreślić – mogą być w nim różne substancje, więc zioła mogą mieć różny wpływ na nasz organizm. Z ajurwedy możemy również wyróżnić tajski masaż olejkiem, który łączy Shiatsu i aromaterapię z masażem. Aby to zrobić, użyj zgodnie z osobistymi upodobaniami specjalistycznych olejków lawendowego, sandałowego, miętowego, jaśminowego lub eukaliptusowego.

Dla kogo masaż tajski jest dobrym rozwiązaniem i kto powinien z niego zrezygnować?

Masaż tajski jest szczególnie polecany osobom, które cierpią na depresję i często znajdują się w stresie. Tak się składa, że ​​pracujemy w miejscach, które nie sprzyjają naszemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Coraz więcej osób cierpiących na chroniczne zmęczenie korzysta z masażu tajskiego, a ich poziom energii w ciągu dnia nie jest zadowalający. Co ciekawe jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć procesy związane z walką z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Mówi się, że masaż tajski wzmacnia odporność, detoksykuje i wzmacnia wiele układów organizmu. Jednak nie każdy ma taką możliwość. Masaż tajski nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży, osób z gorączką lub chorobami zakaźnymi. Nie warto też chodzić do spa, gdy mamy tętniaka lub niedawno złamane kości. Jeśli masz miażdżycę i chorobę serca, powinieneś z radością się poddać.

Jakich efektów możemy się spodziewać po masażu tajskim?

Przede wszystkim warto wspomnieć, że masaż tajski jest idealnym uzupełnieniem leczenia częstych bólów głowy, mięśni czy kręgosłupa. Jest również skutecznym lekarstwem na menopauzę, zaburzenia krążenia i problemy metaboliczne. Coraz więcej osób decyduje się na masaż tajski i są one stosunkowo stresujące. W niektórych przypadkach służy do redukcji cellulitu. W końcu bardzo ważne jest, aby usługi masażu tajskiego mogły świadczyć tylko profesjonaliści w tej dziedzinie. Warto wybrać usługodawcę z pełnymi szkoleniami i kursami. Szkoła policealna jest również ważna, ponieważ świadczy o tym, że uczeń dokłada wszelkich starań, aby wykonywać swój zawód.