Ośrodek rehabilitacyjny – jak przygotować się do wyjazdu na turnus

Ośrodek rehabilitacyjny - jak przygotować się do wyjazdu na turnus

Ośrodek rehabilitacyjny – jak przygotować się do wyjazdu na turnus: jeśli wybierasz się do ośrodka rehabilitacyjnego na turnus, te informacje pomogą Ci się w pełni przygotować do pobytu tak, abyś nie musiał się niczym stresować. Pakując swoją walizkę i nie tylko z ta lista możesz być pewien, że niczego nie zapomnisz i będziesz się mógł w pełni skupić na oferowanych zabiegach. Masz wybrany już ośrodek rehabilitacyjny, turnus zaklepany pozostało się spakować? Czytaj dalej!.

Niezbędnik każdego kuracjusza ośrodka rehabilitacyjnego

Ośrodek rehabilitacyjny - jak przygotować się do wyjazdu na turnus
Ośrodek rehabilitacyjny – jak przygotować się do wyjazdu na turnus

Pomimo pełnego wyposażenia w pokojach ośrodków rehabilitacyjnych http://www.spondylus-rehabilitacja.pl, obecności kuchni i stołówki, są rzeczy, o których trzeba pamiętać, pakując się na turnus. Nie można zapobiec przede wszystkim o podstawowych środkach higienicznych takich jak szampon, żel pod prysznic, w przypadku kobiet wszelkie przybory higieniczne niezbędne podczas miesiączki, a także szczoteczka i pasta do zębów. Także należy pamiętać, bez względu na wybrany ośrodek rehabilitacyjny o klapkach, które będzie można użyć na basenie czy też pod prysznicem. Stroju kąpielowym, który jest wygodny i komfortowy, najlepiej postawić na ten jednoczęściowy, bikini lepiej sprawdzi się w trakcie pobytu na malowniczej plaży niż podczas zabiegów. Czepek i okulary pływackie to także obowiązkowe wyposażenie walizki. Ręcznik do kąpieli oraz dodatkowy ręcznik na basen.

Niektóre ośrodki rehabilitacyjne oferują swoje, jednak na pewno będziesz się czuć bardziej komfortowo ze swoim. Komplet ubrań sportowych, także powinien znaleźć się w walizce wraz z wygodnymi butami sportowymi. W trakcie niektórych turnusów są organizowane zajęcia sportowe, w których trakcie na pewno taki zestaw się przyda. Niezależnie od pory roku pamiętaj także o kurtce przeciwdeszczowe, ponieważ pogoda w naszym kraju jest bardzo kapryśna. Jeśli ośrodek rehabilitacyjny znajduje się w okolicy lasów, przydadzą się także środki przeciw kleszczom i komarom. Jeśli przyjmujesz na stałe jakiekolwiek lepki, pamiętaj, aby je zabrać, najlepiej jest przygotować sobie małą kosmetyczkę z zestawem leków przyjmowanych stale, a także blistrem leków przeciwbólowych, plastrami na otarcia i skaleczenia.

Polecamy również:

Niezbędna dokumentacja do wykonywania zabiegów w ośrodku rehabilitacyjnym

Wybierając się z konkretnym schorzeniem do ośrodka rehabilitacyjnego, nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą jak najdokładniejszej dokumentacji medycznej, która pomoże dobrać jak najlepszy i najbardziej optymalne zabiegi rehabilitacyjne. Wszelki wyniki badań, zdjęcia RTG , opinie i zalecenia lekarzy powinny być skompletowane w jednej Rączce i wylądować w walizce.

Czas wolny i relaks

Pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym to nie tylko zabiegi, to także duża dawka wolnego czasu do przeznaczenia na relaks, dlatego warto zabrać ze sobą książki, których nie mieliśmy do tej pory czasu przeczytać, czy też wszelkiego rodzaju gadżety służące rozrywce. Na pewno uprzyjemnią one pobyt. To prawda, że poza zabiegami są organizowane różnego rodzaju zajęcia integracyjne, jednak może się zdarzyć, że nie będziemy mieć ochoty w nich uczestniczyć, dlatego lepiej zapobiegać nudzie.

Sprawdź trasę dojazdu

Przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego na spokojnie w domu sprawdź optymalną trasę dojazdy, tak aby w dzień podróży nie musiał się stresować, tym, że nie wiesz jak dojechać do wybranej miejscowości. Najlepiej jest obraz dwie trasy, które będzie można alternatywnie wybrać w razie jakichkolwiek komplikacji na trasie. Dojazd na czas do ośrodka jest bardzo ważny, gdyż o danej godzinie zaplanowany jest szereg pierwszych badań przed przyjęciem do ośrodka rehabilitacyjnego, jeśli się spóźnimy, nie tylko my zaczniemy się stresować, ale także inni kuracjusze będą musieli czekać. Jeśli wybierasz się samodzielnie własnym autem, sprawdź także możliwość zaparkowania na terenie ośrodka, oraz to czy parking jest płatny.

Co znajduje się w okolicy

Poświeć chwile na zapoznanie się z okolicą gdzie znajduje się ośrodek rehabilitacyjny. Znajdź gdzie znajduje się najbliższy sklep czy też apteka, a także czy nie ma w okolicy ciekawych atrakcji, z których mógłbyś skorzystać w trakcie pobytu między zabiegami. Często ośrodku rehabilitacyjne są ulokowane w okolicy wielu ciekawych miejsc, które można swobodnie zwiedzać, uatrakcyjniając cały turnus.

Prowiant

Pomimo tego, że w ośrodkach rehabilitacyjnych w cenie turnusu jest najczęściej wliczone wyżywienie, warto zabrać ze sobą zapas wody mineralnej, a także ulubione przekąski w razie najścia ochoty na małe co nieco. Pozwoli to zaoszczędzić niepotrzebnych wypraw do sklepu.
Z takim przygotowaniem, można swobodnie bez żadnych obaw ruszać do ośrodka rehabilitacyjnego, aby powrócić do pełni zdrowia. Nie należy bać się nowego miejsca, lepiej potraktować to jako przygodę i okazję do poznania nowych osób. W ośrodkach rehabilitacyjnych nie tylko odbywają się wszelkiego rodzaju zabiegi mające na celu poprawę zdrowia, organizowane są także różnego rodzaju integrację, dlatego też nie ma się co obawiać tego, że nikogo tam nie będziemy znali. W tego typu miejscach zawierane są często przyjaźnie na długie lata, ze względu na podobne problemy osób przebywających tam.