Pomysły na sesję ślubną w plenerze

Sesje ślubne

Sesja ślubna

Tradycyjne statyczne fotografie ślubne, to już rzadkość. Nie wiele par młodych decyduje się na sesję ślubną w studio. Za to coraz bardziej popularne stają się niezwykle pomysłowe i szalone, a czasem romantyczne sesje plenerowe, które nie ograniczają niczym ani fotografia, ani pary młodej. Dlatego, jeśli marzysz o wyjątkowej pamiątce, jaką są fotografie ślubne w plenerze, mamy dla ciebie kilka propozycji na ich wykonanie, być może któraś z nich stanie się inspiracja do twojej wyjątkowej i pełnej uczuć sesji uwieczniające najpiękniejszy z momentów w życiu.

Fotografie ślubne z zielenią w tle

Miejsc na Świeżym powietrzu, gdzie zieleń stanowi główne tło dla pary młodej, w Polsce nie brakuje. Mazury są jednym z kierunków, które warto obrać w trakcie sesji ślubnej, jeśli chcemy, aby nasze fotografie, były okraszone zapierającymi dech widokami. Jednak jeśli budżet nie pozwala na wyjazd, czasem obrzeża miasta czy też okoliczne lasy, mogą przynieść wspaniałą inspirację do wykonywania zdjęć. W zależności od pory roku można zdecydować się na fotografie ślubne na łące, wśród polnych kwiatów lub polu, gdzie tłem staną się złote kłosy zbóż.

Sesje ślubne nad wodą

Sesje ślubne
Sesja ślubna

Zdjęcia nad wodą mają coś magicznego w sobie. Te zrobione nad skalistym brzegiem rzeki czy też na pomoście jeziora o zachodzie słońca wzbogaca z pewnością nie jeden album rodzinny. Plener z akwenem wodnym w tle to także doskonała miejsce na fotografie ślubne w stylu boho, czy też rustykalnym. Panna młoda z wiankiem na głowie niczym rusałka i pan młody w koszuli z szelkami i spodniach od garnituru oboje boso, takie klimaty z pewnością znajdą wielu swoich zwolenników. Osoby mieszkające nad morzem lub mogące Pozwolić sobie na wyjazd nad nie, mogą natomiast zdecydować się na fotografie ślubne z falami w tle. Spienione morze jest doskonałym dopełnieniem idealnej scenerii. Dla osób kochających żeglugę, doskonałym pomysłem na fotografie ślubne jest sesja na wszelkiego rodzaju łodziach i statkach. Ten rodzaj zdjęć ściśle wiąże się z poprzednim punktem i może stanowić uzupełnienie sesji ślubnej o ciekawe ujęcia, przypominające na przykład o waszej wspólnej pasji.

Sesja zdjęciowa z końmi

Konie to wyjątkowo dostojne zwierzęta. Jeśli jesteście para młoda, która nie boi się tych zwierząt, a może nawet jeździ konno, warto rozważyć sesje z ich udziałem. Plenerowa przejażdżka konno, włosy rozwiane wiatrem i słońce to coś, co zapewni niezapomnianą pamiątkę z tego najważniejszego dnia.

Miasto da się lubić

Jeśli wasz budżet jest ograniczony i nie możecie pozwolić sobie na wojaże w celu uzyskania idealnego tła, nie ma powodów do rozpaczy. Miasto także może okazać się doskonałym miejscem do wykonania fotografii ślubnych. Można dzięki temu ująć na nich wspólne ulubione miejsca, a może w danej miejscowości istnieje punkt widokowy z przepiękną panoramą. Pomysłów jest wiele, wystarczy jedynie poruszyć wyobraźnie, aby uzyskać zadowalający efekt, nawet nie ruszając się ze swojego miejsca zamieszkania.

A może gadżety

Jak podkręcić zwykłą fotografię ślubną i nadać jej nieco humoru, a przy tym doskonale się bawić? Wystarczy skorzystać z gadżetów, które urozmaicą nawet najnudniejsze zdjęcie. Wszelkiego rodzaju tabliczki z napisami, okulary czy też inne zabawne artykuły pozwolą stworzyć coś wyjątkowego. Dając przy tym, niezapomnianą dawkę śmiechu. W końcu kto powiedział, ze zdjęcia ślubne muszą być poważne i dostojne? Inwencja twórcza zależy tylko i wyłącznie od poczucia humoru i dystansu pary młodej, a także kreatywności fotografa.

Fotografia ślubna z pazurem

Pozostając w klimacie nietuzinkowych fotografii ślubnych, kolejna inspiracja do wykonania zdjęć może być zwariowana sesja w wersji ekstremalnej. Wspólny skok ze spadochronem, a może rajd quadami po bezdrożach, skutery wodne lub plener na dachu najwyższego budynku w okolicy uwieczniony na fotografiach, sprawia, że zdjęcia są mniej statyczne, bardziej dynamiczne i coś się na nich dzieje. Oprócz tego to niezapomniana przygoda na początku wspólnej drogi życia. Jeśli jedna z osób posiada tego typu zainteresowania, warto je wziąć pod uwagę i wykorzystać. Tego typu sesja, może być wykonywana o dowolnej porze roku, najczęściej bez wpływu na warunki atmosferyczne. Wystarczy jedynie dobra organizacja i odrobina chęci.

W trakcie podróży poślubnej

Jeśli planujecie podróż poślubną za granica, warto wziąć pod uwagę zorganizowanie sesji ślubnej właśnie w tym terminie i tej lokalizacji. Urokliwe miejsca bez względu na to, czy będzie to romantyczny Paryż, czy też rajskie plaże z pewnością sprawia, że fotografie ślubne będą inne od wszystkich i wyjątkowe. Jedynym problematycznym aspektem przy tej sesji mogą być jej koszty. To para młoda będzie musiała wtedy opłacić przelot oraz nocleg wraz z wyżywieniem dla fotografa. Jednak jeśli koszta nie są dla was żadna przeszkoda warto przemyśleć ten pomysł.

Bez względu na miejsce i okoliczności fotografie ślubne mają przede wszystkim oddawać uczucie, jakim obdarowuje siebie nawzajem. Mają one być pamiątką tego pięknego dnia i na tym należy się w szczególności skupić. Miejsce i czas niech pozostaną kwestia drugorzędna.